Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Widok grobu ojca Kaczyńskich po prostu odbiera mowę. Słowa wyryte na nagrobku mówią same za siebie
Joanna Szwalikowska
Joanna Szwalikowska 08.09.2020 15:45

Widok grobu ojca Kaczyńskich po prostu odbiera mowę. Słowa wyryte na nagrobku mówią same za siebie

grób
fot. unsplach/Candid Shots

Rajmund Kaczyński urodził się 1 września 1921 roku w Grajewie w województwie podlaskim, z kolei zmarł 17 kwietnia 2005 roku w Warszawie. Jest ojcem dwóch znanych polskich polityków, czyli Lecha oraz Jarosława Kaczyńskich. Rajmund był synem Aleksandra Kaczyńskiego, który pracował jako urzędnik kolejowy oraz Franciszki ze Świątkowskich.

Rajmund Kaczyński zmarł przed piętnastoma laty. Widok jego grobu do dziś zapiera dech w piersiach

W 1927 roku zamieszkał z rodzicami w Baranowicach. Jego ojciec został tam naczelnikiem ekspedycji węzła kolejowego, z kolei matka zajmowała się obrotem nieruchomościami. Po wybuchu II Wojny Światowej przeprowadzili sie do Warszawy w obawie przed zsyłką na Sybir. W 1941 roku wstąpił do Armii Krajowej, gdzie przyjął pseudonim Irka. Wziął udział w Powstaniu Warszawskim, został również dowódcą 7 drużyny 2 plutonu kompanii K 1 Pułku Baszta.

Grób Rajmunda Kaczyńskiego jest bardzo prosty, ale jednocześnie piękny. Wyryte na nim zostały ważne słowa dotyczące mężczyzny, który zmarł przed piętnastoma laty. Ojciec Lecha oraz Jarosława Kaczyńskich był bardzo zasłużonym dla kraju człowiekiem.

  1. Nagła konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Chce wprowadzenia nowych zakazów i ograniczeń
  2. Zaproponowali mu pół miliona rubli i samochód za kota. Jego odpowiedź była jednoznaczna

Grób ojca Kaczyńskich odbiera mowę. Na nagrobku znalazło się zaledwie kilka słów, zawierających ważne informacje odnośnie Rajmunda Kaczyńskiego. Mężczyzna odszedł 17 kwietnia 2005 roku, czyli 15 lat temu. Na płycie znalazły się napis, który wiele mówi na jego temat.

Rajmund Kaczyński był bardzo zasłużonym człowiekiem

W latach 80. wykładał na Politechnice Warszawskiej. Prowadził tam zajęcia z zakresu teorii maszyn. Był także członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. 17 kwietnia 2005 roku niestety zmarł. Pochowano go na warszawskich Powązkach. Jego grób jest bardzo prosty, ale jednocześnie piękny. Pojawiły się na nim ważne słowa, które wiele mówią o ojcu braci Kaczyńskich.

Ojciec Lecha oraz Jarosława Kaczyńskich był żołnierzem Armii Krajowej, a także Kawalerem Krzyża Virtuti Militari, co też można wyczytać na jego nagrobku. Mężczyznę pochowano razem z rodzicami – Franciszką oraz Aleksandrem Kaczyńskimi. Z kolei żona Rajmunda została pochowana w grobowcu swojej rodziny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

grób

Grób ojca Kaczyńskich odbiera mowę.

grób

Słowa wyryte na płycie mówią same za siebie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielu rodaków pogrążonych w żałobie. Zmarł wybitny Polak, niewyobrażalna strata
  2. Królowa Elżbieta jest wściekła? Powiedziała dość. Harry i Meghan muszą zwrócić fortunę
  3. Zwrócili rowerzyście uwagę, nie mogli przewidzieć reakcji. Wstrząsające nagranie, mężczyzny poszukuje policja
  4. Para poszła na spacer z psem po opustoszałej okolicy. Gdy zauważyli, kto idzie z nimi, zamarli
  5. Kim był ojciec Rafała Trzaskowskiego? Wiele nieprawdziwych historii trafiło do sieci, znamy niezwykłą prawdę
  6. Stanisława Celińska po latach dowiedziała się zatrważającej prawdy. „Od lat mnie truły”

Źródło: Wikipedia, Super Express