Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Gdzie na grzyby? Wiemy, gdzie pojawiło się ich mnóstwo
Angelika Bielska
Angelika Bielska 03.07.2020 11:59

Gdzie na grzyby? Wiemy, gdzie pojawiło się ich mnóstwo

grzyby
unsplash.com
Przygotowanie na grzyby
Kolejna sprawa to odpowiednie przygotowanie. Udając się na grzyby, należy pamiętać o odpowiednich, krytych butach, a także długich spodniach. Te mogą ustrzec przed niechcianymi kleszczami. Wtedy grzybobranie 2020 zapewne będzie można zaliczyć do udanych. Powodzenia!
Najwięcej grzybów pojawiło się na Warmii i Mazurach. Tam lasy obfitują w prawdziwki, kurki i koźlarze. Przewiduje się również, że lasy w województwach małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, dolnośląskim i śląskim również będą obfite w grzyby.
grzyby
Fot. pixabay.com/tojav

W tym roku już w lipcu możemy się udać na grzybobranie. Najwięcej grzybów pojawiło się na Warmii i Mazurach.

Tegoroczna, letnia pogoda bywa naprawdę kapryśna i obwita w deszcze. Te z kolei, podobnie jak ciepłe noce sprzyjają pojawianiu się pierwszych grzybów. Najwięcej grzybów znajdziemy właśnie w lasach po deszczach. W niektórych regionach Polski jest już ich naprawdę sporo.
Dla grzybiarzy sezon rozpoczął się wyjątkowo wcześnie, a ci z chęcią ruszyli do lasu. Są miejsca, gdzie grzybobranie bez wątpienia skończy się sukcesem i koszykiem pełnym grzybów. Gdzie udać się na pierwsze grzyby? Podpowiadamy!
Grzyby na Warmii i Mazurach
Udając się na pierwsze grzybobranie, należy pamiętać o dwóch rzeczach. Warto naprawdę uważnie przyglądać się grzybom, które zbieramy. Jak informuje rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Adam Pietrzak, w lasach występuje naprawdę sporo robaczywych grzybów.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
ZOBACZ TEŻ:
Grzyby w tym roku pojawiły się wyjątkowo wcześnie. Najlepsza dla nich pora to połowa lata i początek jesieni, tym razem jednak już w lipcu można trafić na naprawdę wspaniałe okazy – prawdziwki czy kurki. Wszystko to ze względu na sprzyjające warunki pogodowe – obfite deszcze, których w ostatnim czasie nie brakuje. Grzybobranie 2020 uważamy za otwarte! Pojawia się jednak pytanie, gdzie udać się na pierwsze grzyby?
źródło: wiadomości.gazeta.pl, fakty.interia.pl

Tagi: grzyby las