Rozrywka.Lelum.pl

Jérémy-Günther-Heinz Jähnick / Somain – Lidl (01) / Wikimedia Commons

Ile zarabia pracownik Lidla? Co roku zwiększa się jego pensja, kwoty przyprawiają o zawrót głowy

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Wzięliśmy pod lupę zarobki w jednym z najpopularniejszych sklepów. Wiemy, ile Lidl wypłaca swoim pracownikom. Kwoty rosną z roku na rok, można się złapać za głowę. Wielu może tylko pomarzyć o takiej pensji w swoim miejscu pracy. 

Wzięliśmy pod lupę zarobki w jednym z najpopularniejszych sklepów. Wiemy, ile Lidl wypłaca swoim pracownikom. Kwoty rosną z roku na rok, można się złapać za głowę. Wielu może tylko pomarzyć o takiej pensji w swoim miejscu pracy. 

Niestety życie nie staje się coraz łatwiejsze ani tańsze. Z roku na rok przybywa rachunków a pobierane środki — pensje, renty, emerytury — często każą nam chodzić po sklepie z kalkulatorem. W takich wypadkach często rozpoczynamy poszukiwania nowej, bardziej dochodowej pracy. Okazuje się, że taka może czekać za rogiem.

Wiemy, ile Lidl płaci swoim pracownikom. Kwota rośnie z roku na rok

Obecnie fizyczne zawody często są niedoceniane. Wiele osób woli szukać zatrudnienia zgodnego ze swoimi kwalifikacjami i wykształceniem, ma swoje wymarzone zawody — jednak nie wszystkie z nich wiążą się z wyższym statusem życia.

Do stanowisk związanych z branżą IT często ustawiają się kolejki chętnych — przeciwna sytuacja spotyka natomiast sprzedaż bezpośrednią. Niektórzy wolą nawet unikać zatrudnienia niż iść „na kasę”. Tymczasem zapotrzebowanie na magazynierów, kasjerów i wykładaczy towaru jest dość duże.

W dodatku wokół dyskontów spożywczych, popularnych sieci (i nie tylko) krąży wiele opinii. Wiele z nich dotyczy nierównego traktowania pracowników i złych warunków, jednak w tym przypadku największym mitem jest… mizerna wypłata.

Wzięliśmy pod lupę jeden z najpopularniejszych sklepów w Polsce — Lidl — i dowiedzieliśmy się, ile można zarobić na tamtejszych magazynach. Okazuje się, że… całkiem sporo. Jak czytamy na stronie sieci, początkujący pracownik, zajmujący się komisjonowaniem towaru może liczyć na umowę o pracę, opiewającą na kwotę 4 800 — 5 050 zł brutto. Jednak to nie wszystko.

Już po roku pracy oferowana jest podwyżka do przedziału 5 050 — 5 300 zł brutto. W kolejnych latach pensie wzrastają o ok. 300 zł, by po upływie trzech lat od rozpoczęcia pracy zarobki zgarniać od 5 650 do 5 850 zł brutto.

Oczywiście tym zakresom daleko do wynagrodzenia prawniczego, jednak z całą pewnością nie jest to „głodowa stawka”. Według informacji, Lidl oferuje pracownikom „stabilne warunki zatrudnienia, możliwość rozwoju, pakiet świadczeń socjalnych”.

Lidl
Lidl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Dramat bohatera "Chłopaków do wzięcia", od dziecka żył w cieniu wyniszczającej choroby
Czytaj więcej >

Nowości

Przykry widok. Bożena z "Sanatorium miłości" nie odnalazła szczęścia po programie. Gorzkie słowa o miłości
Czytaj więcej >

Nowości

Smutek i wielkie pożegnanie. Widzowie nie mogą przeżyć odejścia gwiazdy Hell’s Kitchen
Czytaj więcej >

Nowości

Majka Jeżowska była na weselu Agaty Młynarskiej. Po 9 latach ujawniła, co tam się działo
Czytaj więcej >

Nowości

Wiadomo, gdzie teraz przebywa Marta Kubacka. Żona Dawida Kubackiego jest pod opieką najlepszych lekarzy
Czytaj więcej >

Nowości

Ciężarna Roksana z "Rolnik szuka żony" w szpitalu. Jeden szczegół od razu zaszokował jej fanów
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]