Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Incydent podczas przemowy Donalda Tuska na scenie podczas manifestacji. Ktoś chciał go zagłuszyć
Karol Osiński
Karol Osiński 11.10.2021 10:44

Incydent podczas przemowy Donalda Tuska na scenie podczas manifestacji. Ktoś chciał go zagłuszyć

Donald Tusk
fot. twitter.com/bbudka

Podczas wczorajszych manifestacji w Warszawie Donald Tusk wygłosił przemowę, zachęcającą Polaków do walki o pozostanie naszego kraju w Unii Europejskiej. W jej trakcie ktoś próbował zgłuszyć go przez megafon. Trudy przeciwnika manifestacji poszły na marne.

Dzień wczorajszy, tj. 10 października pozostanie w pamięci Polaków na długo. W wielu polskich miastach i miasteczkach rodacy protestowali przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która ma być pierwszym krokiem do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Donald Tusk zagłuszany w trakcie przemowy

Podczas manifestacji szef KO przekazał, że odbywają się one w 100 polskich miastach, a także mniejszych miejscowościach. Podziękował rodakom za tak liczne zgromadzenia i zapewniał, że są zdolni do wygrywania i walki, którą toczą przez wiele lat.

– Grupa przebierańców zgwałciła polską Konstytucję, postanowiła wyprowadzić Polskę z UE. Garstka ludzi nie ma oporów, by użyć każdego możliwego kłamstwa. Kłamstwem jest, że Konstytucja RP jest w konflikcie z UE – powiedział Donald Tusk.

W trakcie przemowy byłego Przewodniczącego Rady Europejskiej doszło do niespodziewanego i niechcianego incydentu. Jeden z przeciwników manifestacji próbował zagłuszyć Donalda Tuska, krzycząc „manipulacje, ja kocham Polskę!”. Jego starania poszły na marne, gdyż Polacy natychmiast go zagłuszyli, skandując imię Donalda Tuska.

Były premier Rzeczypospolitej Polskiej kontynuował swoją przemowę:

Czemu chcą wyjść z UE? Żeby kraść, żeby nikt ich nie kontrolował! Co by było wtedy? Kto by ich rozliczył? Chyba tylko kot prezesa by się uchował przed dymisją. […] Jeśli jednak ustalimy wspólny mianownik, to uratujemy swoją obecność w UE i zmienimy tę złą władzę w kraju – słuchamy.

Na Twitterze można znaleźć mnóstwo zdjęć i nagrań z manifestacji, które odbyły się w wielu Polskich miastach i miejscowościach. Hasztag „#ZostajeMYwUE” jest obecnie jednym z najpopularniejszych w naszym kraju. Przypomnijmy, że w trakcie manifestacji policja w brutalny sposób zatrzymała siostrzeńca Mateusza Morawieckiego, Franka Brodę.

Zobacz zdjęcia:

Wszystkich główek nie chciało mi się liczyć. Doliczyłem do 1000. Każdy kolor to 100 osób.
Resztę można sobie oszacować. Zakładając, że było trochę ludzi w sąsiednich uliczkach to, przy najbardziej optymistycznym rachunku, nie było tam więcej niż 15 tys uczestników #zostajeMYwUE pic.twitter.com/SFMcnSpfXz

— Marek Wojtaszek (@WojtaszekMarek) October 10, 2021

Plac Zwycięstwa. TERAZ ❗❗❗
Tego nie zobaczycie w reżimowej TVP!#zostajeMYwUE #Polexit #LoveIsland pic.twitter.com/GsS7JABa77

— Ordynator Prezes (@KochanyPrezio) October 10, 2021

Poznań❤️✌????????????????????#zostajeMYwUE #ZostajeWUnii pic.twitter.com/BBwKuX6yXM

— Franek Sterczewski (@f_sterczewski) October 10, 2021

Tak wyglądała mapa Polski po referendum nt przystąpienia do EU.
Potwierdźmy to dziś po południu!
Dzień dobry ????????#zostajeMYwUE pic.twitter.com/YwArNJ0nTx

— Ela ???? (@ToNieTaEla) October 10, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Tagi: donald tusk