Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ma 96 lat, przeżyła Holocaust, a dziś jest wokalistką zespołu deathmetalowego!
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 20.09.2018 19:05

Ma 96 lat, przeżyła Holocaust, a dziś jest wokalistką zespołu deathmetalowego!

Inge Ginsberg
Fot. screen YouTubee

Inge Ginsberg to kobieta, która może wprawić was w zdumienie. Te pozytywne. 96-latka jest liderką zespołu death-metalowego i sprawdza się w tej roli znakomicie! Poznajcie jej wzruszającą i inspirującą historię.

Inge udowadnia, że podążanie za marzeniami opłaca się w każdym wieku! Jej droga zawodowa została opisana przez prestiżowy The New York Times. Inspiruje tysiące kobiet na całym świecie. Na czym polega jej fenomen?

Czym jest deathmetal?

To gatunek metalu, za którego prekursora uważa się Jeffa Beckerra z grupy Possesed. Najczęściej poruszane w utworach deathmetalowych tematy to ezoteryka, śmierć, okultyzm. Piosenki w tym nurcie nawołują do takich kwestii jak aborcja, zbrodnie przeciwko ludzkości, eutanazja czy morderstwa. W nagraniach deathmetalowych często słyszy się również o wszelkiego rodzaju deprywacjach społecznych. Gatunek ten nie ma ograniczeń tematycznych. Muzyka ta charakteryzuje się charakterystyczną formą ekspresji, nazywaną growlingiem. Na czym ona polega? To agresywny śpiew wydobywany z fałd przedsionkowych. Dojście do perfekcji w tej technice jest bardzo czasochłonne. W deathmetalu często pojawiają się również perkusyjne blasty. Popularne zespoły, które wykonują ten rodzaj muzyki to Terrorizer, Death, Possesed czy Master. Ten rodzaj metalu liczy sobie wielu fanów.

Co to jest deathmetal? Z przymrużeniem oka ??

Żartobliwy opis tego muzycznego gatunku umieściła na swojej stronie Nonsensopedia. Zobaczcie sami.

Death metal – muzyka o wysokim natężeniu fal dźwiękowych ułożonych w sposób niezsynchronizowany. Służy głównie do wywoływania bólów głowy. To odmiana satanistyczno-sadystycznego brutal black metalu. Charakteryzuje się piciem krwi cieląt podczas koncertów, namawianiem młodzieży do okultystycznych obrzędów, obrzezaniem oraz ukrytymi, podprogowymi informacjami manipulującymi umysłem słuchacza (wiadomość można usłyszeć, puszczając utwór od tyłu) – czytamy na nonsensopedia.wikia.com

Z czego wg autorów strony składa sie taka muzyka. To również godne jest odnotowanie. Oto skład deathmetalu wg Nonsonpedii:

– Muzyka death metalowa składa się z hałasu, szumów, hałasu i jeszcze hałasu. (…) Pierwsze zespoły deathowe stosowały się do podstawowych zasad muzycznych (istniał rytm i szczątkowa kompozycja), jednak z czasem powstały kapele, których koncert jest nie do odróżnienia od wybuchu wulkanu. Tak naprawdę w death metalu chodzi o miłość, tylko wykrzyczaną. Krótko mówiąc – prędzej umrzesz, niż zrozumiesz tekst – czytamy.

Kim jest Inge Ginsberg?

To 96-letnia kobieta, która pochodzi z Austrii. Ma żydowskie korzenie. Gdy miała 16 lat, doszło do wybuchu II wojny światowej. Ginsberg uciekła do Szwajcarii, gdzie została umieszczona w obozie dla uchodźców. Właśnie w tym kraju poznała ona swojego przyszłego męża. Los był więc dla niej łaskawy. Gdy II wojna światowa dobiegła końca, Inge wraz ze swoim mężem postanowili wyjechać do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Hollywood. Tam ich uwagę zajmowało komponowanie piosenek. Ginsberg doszła jednak do wniosku, że miasto to przepełnione jest sztucznością. Postanowiła się zatem wyprowadzić. Obecnie kursuje ona między Szwajcarią a Los Angeles i właśnie w tych miejscach toczy się jej życie. Przyjaciel Inge stwierdził, że jej twórczość idealnie wpasowuje się w nurt deathmetalowy i zaproponował jej dołączenie do zespołu Tritone Kings. Nie można nie wspomnieć o tym, że Ginsberg wzięła udział w szwajcarskiej wersji popularnego programu Mam Talent. Wystąpiła w nim wraz ze swoim zespołem. Kobieta pisała teksty dla takich wykonawców jak Doris Day, Dean Martin czy Nat King Cole. Tak w skrócie wygląda jej historia.

Każdy z moich utworów niesie ze sobą pewien przekaz. Po pierwsze, nie niszcz tego, czego nie możesz zastąpić. Jeden z tekstów jest o śmierci i o tym, że nie można jej uniknąć. A skoro nie da się tego zrobić, to należy się z niej śmiać – przyznała.

– Możecie się ze mnie śmiać, ale poczekajcie, aż będziecie mieli 96-lat i zrobicie dokładnie to samo – skwitowała Inge Ginsberg.

Inge Ginsberg – ZOBACZ VIDEO:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolor ubrania ma znaczenie! Żółte spowoduje, że więcej zarobimy, a szary postarzy
  2. Nowoczesne kobiety. Jak poderwać faceta?
  3. Meghan Markle nie radzi sobie z rolą księżnej. Ma dość!

źródło: viva.pl, interia.pl