Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Internauta po zatrzymaniu Donalda Tuska odniósł się do Jacka Kurskiego
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.11.2021 18:08

Internauta po zatrzymaniu Donalda Tuska odniósł się do Jacka Kurskiego

Donald Tusk
Fot. European People’s Party, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Dziś cały internet żyje informacją, że Donald Tusk stracił prawo jazdy. Został zatrzymany przez policję, kiedy jechał w terenie zabudowanym 107 km/godz. Prawicowe media rzuciły się na ten smakowity kąsek. Jeden z internautów postanowił odbić piłeczkę i przypomnieć o wydarzeniu z udziałem Jacka Kurskiego.

TUTAJ pisaliśmy o okolicznościach zatrzymania przez policję Donalda Tuska. Kara, jaką otrzymał, to zatrzymania prawa jazdy ma 3 miesiące, 10 punktów karnych i mandat. Tymczasem jeden z internautów przywołał podobne wydarzenia z udziałem Jacka Kurskiego!

Donald Tusk przekroczył prędkość – internauta zauważa, że Jacek Kurski też miewał problemy z prawem

Na profilu na Twitterze o nazwie „TVΠ Korea” opublikowano screeny z nagłówków gazet sprzed lat, które przypominały o problemach z prawem drogowym, które miewał Jacek Kurski.

W samym poście czytamy:

– Ponieważ TVP będzie dzisiaj mocno eksploatować rajd Tuska, to śpieszymy przypomnieć największe osiągnięcia Jacka Kurskiego.

Co znajdziemy na screenach? Internauta przypomniał wydarzenia z marca 2010 roku, kiedy Jacek Kurski, będący wtedy europosłem PIS, jechał 127km/h koło Człuchowa.

W nagłówku magazynu „Polityka” z 2008 roku czytamy z kolei:

– Rajd posła PIS. Jacek Kurski, na awaryjnych światłach „podłączył się” na drodze nr 7 Gdańsk-Warszawa do policyjnego konwoju, przewożącego przestępcę. Poseł, zatrzymany na policyjnej blokadzie, przyznał: „przeszarżowałem”.

Z kolei w 2013 roku Jackowi Kurskiemu przydarzył się inny incydent, na którym przyłapali go dziennikarze „Faktu”. Jadąc samochodem pożyczonym od Zbigniewa Ziobry, rozpędził się warszawską Wisłostradą do 156 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 80 km/h.

Całość postu internauty do przeczytania tutaj:

Ponieważ TVP będzie dzisiaj mocno eksploatować rajd Tuska, to śpieszymy przypomnieć największe osiągnięcia Jacka Kurskiego. pic.twitter.com/A2X22yAni2

— TVΠ Korea ???????? ???? (@tvpiKorea) November 20, 2021

Źródło: Fakt, Polityka, Twitter

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Internautka wspomina przypadkowe spotkanie z Kamilem Durczokiem
  2. Oświadczenie szpitala po śmierci Kamila Durczoka. Podano przyczynę śmierci
  3. Na co chorował Kamil Durczok? Dziennikarz lata temu poznał przykrą diagnozę