Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Jacek Kurski modli się o przyjaciela. Piotr Semka przebywa w szpitalu
Marta Kulik
Marta Kulik 25.03.2021 18:18

Jacek Kurski modli się o przyjaciela. Piotr Semka przebywa w szpitalu

Screen z programu TVP

Jacek Kurski został dziś ojcem, jednak w tym samym czasie sen z powiek spędza mu dramatyczna sytuacja. Prezes TVP modli się o zdrowie Piotra Semki, który jest jego przyjacielem. Publicysta przebywa w tym samym szpitalu, w którym na świat przyszła córka Kurskiego.

W dniu, w którym przekazał radosną nowinę, Jacek Kurski podzielił się także dramatyczną informację. Piotr Semka jest podłączony do respiratora. Swoje wsparcie okazał także premier Morawiecki.

Jacek Kurski modli się o przyjaciela

Jacek Kurski i Piotr Semka przyjaźnią się od czterdziestu lat. Znany dziennikarz i publicysta trafił do szpitala w ciężkim stanie z powodu zakażenia koronawirusem, informację na ten temat w środę przekazała dziennikarka Magdalena Łysiak.

Ale ja modlę się o jeszcze jeden dar Życia. Dla Piotra Semki, Przyjaciela od 40 lat, od pierwszej klasy ogólniaka, który w tym samym szpitalu, kilka korytarzy od mojej żony i córki – chory na covid walczy o życie. Błagam Boga by Piotr przeżył. Sema trzymaj się. Jesteśmy z Tobą – napisał Jacek Kurski.

Nie tylko prezes TVP martwi się o Piotra Semkę, w sieci pojawiło się mnóstwo słów wsparcia. Wpis zamieścił także premier Mateusz Morawiecki:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam. Dbajmy o siebie i naszych bliskich i udzielajmy każdego możliwego wsparcia tym, którzy walczą o swoje zdrowie i życie – czytamy na Facebooku.

Piotr Semka to dziennikarz, który ma na koncie współpracę m.in. z Wprost, Gazetą Polską czy Rzeczpospolitą.

Jacek Kurski został ojcem

W szpitalu, w którym przebywa Piotr Semka, dziś na świat przyszła córka Jacka i Joanny Kurskich. Dziewczynka otrzymała imiona Anna Klara Teodora.

Anna Klara Teodora jest już z nami na świecie (53 cm, 3,58 kg, 10 pkt, CSK MSWiA – z serca dziękujemy lekarzom i personelowi) Dziękujemy Bogu. Jezusowi Miłosiernemu. Łagiewnikom. Nasza córka urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego. W dzień świętości życia. Joanna i Jacek – czytamy na Twitterze.

Mamy nadzieję, że wkrótce Piotr Semka wyzdrowieje i rodzina Kurskich będzie mogła odetchnąć z ulgą. Dbajmy o siebie i swoich bliskich, dziś premier i minister zdrowia apelowali, by szczególnie uważać w święta. Więcej >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

Anna Klara Teodora jest już z nami na świecie (53 cm, 3,58 kg, 10 pkt, CSK MSWiA – z serca dziękujemy lekarzom i personelowi)
Dziękujemy Bogu. Jezusowi Miłosiernemu. Łagiewnikom. Nasza córka urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego. W dzień świętości życia. Joanna i Jacek

— Jacek Kurski PL (@KurskiPL) March 25, 2021

Ale ja modlę się o jeszcze jeden dar Życia. Dla Piotra Semki, Przyjaciela od 40 lat, od pierwszej klasy ogólniaka, który w tym samym szpitalu, kilka korytarzy od mojej żony i córki – chory na covid walczy o życie. Błagam Boga by Piotr przeżył. Sema trzymaj się. Jesteśmy z Tobą.

— Jacek Kurski PL (@KurskiPL) March 25, 2021

Koronawirus daje nam każdego dnia dowody, że jest bardzo groźny i nikt z nas nie powinien go lekceważyć. Właśnie dotarła…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 24 marca 2021

Premier także wspiera znanego dziennikarza.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl