Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Z ostatniej chwili: niestety, nie żyje Jadwiga Sienkiewicz
Karol Osiński
Karol Osiński 20.10.2020 19:45

Z ostatniej chwili: niestety, nie żyje Jadwiga Sienkiewicz

Jolanta Lothe
David Tomaseti / Unsplash

Jadwiga Sienkiewicz nie żyje. Jak informuje portal wiadomosci.onet.pl, wnuczka polskiego pisarza zmarła dziś w wieku 94 lat. Smutną wiadomość potwierdził poseł Bartłomiej Sienkiewicz. Piękny człowiek, świadek wieku, zawsze po stronie wolności – napisał o zmarłej cioci.

Jadwiga Sienkiewicz, wnuczka Henryka Sienkiewicza zmarła w Oblęgorku w województwie świętokrzyskim. Mieszkała tam tuż obok pałacyku podarowanego wybitnemu pisarzowi przez naród.

Jadwiga Sienkiewicz nie żyje

– Dziś odeszła moja ciocia – Jadwiga Sienkiewicz, wnuczka Henryka Sienkiewicza. Miała 94 lata, była żołnierzem 4 pułku piechoty Armii Krajowej ps. „Osa”, a w ostatnich latach swojego życia najstarszą uczestniczką manifestacji KOD. Jeszcze 4 lata temu po raz ostatni jeździła konno. Piękny człowiek, świadek wieku, zawsze po stronie wolności – napisał Bartłomiej Sienkiewicz na Facebooku.

Jak informuje portal wiadomosci.onet.pl Jadwiga Sienkiewicz mieszkała w miejscowości Oglębork w gminie Strawczyn w województwie świętokrzyskim, nieopodal pałacyku, który został podarowany jej dziadkowi Henrykowi Sienkiewiczowi w 1900 roku w ramach podziękowań przez naród.

  1. Kim z zawodu jest żona Martyniuka? Mało kto miał pojęcie, prawda odbiera mowę wszystkim
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, „Boczek” z Kiepskich
  3. Rząd podjął decyzję w sprawie 2 listopada. Fatalne wieści, obywatele nie będą zadowoleni

Kim była Jadwiga Sienkiewicz?

Jadwiga Sienkiewicz była wnuczką Henryka Sienkiewicza, jednego z najpopularniejszych polskich powieściopisarzy w historii. Autor takich powieści jak Quo Vadis, W pustyni i w puszczy, Krzyżacy, czy Trylogii: Potop, Ogniem i mieczem oraz Pan Wołodyjowski został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 roku za całokształt twórczości.

Jadwiga była najstarszą córką syna Noblisty Henryka Józefa Sienkiewicza. Miała trójkę rodzeństwa, Zuzannę Józefę, Marię oraz Juliusza. Jest ciotką byłego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.

Rodzinie zmarłej przekazujemy najszczersze kondolencje.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zmarła Jadwiga Sienkiewicz, wnuczka jednego z najpopularniejszych polskich powieściopisarzy Henryka Sienkiewicza. Miała 94 lata.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Świetne wieści od PKO BP. Cieszyć mogą się również klienci innych banków
  2. Dariusz Gnatowski nie żyje, wszyscy znaliśmy go z roli „Boczka” ze „Świata według Kiepskich”. Kiedyś prowadził „Przewodnik Włóczykija”
  3. Pilna wiadomość od Ministerstwa Zdrowia z samego rana. Polacy muszą się zastosować
  4. Dagmara z „Królowych życia” pokazała nagle drugiego syna. Ma 25 lat i jest niezwykle blisko z Conanem
  5. Oddał mocz na Katarzynę Cichopek. Cała Polska zobaczyła, co stało się na wizji TVP
  6. Ostatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystko
  7. Branża handlowa postuluje o czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele. Wszystko, by rozłożyć weekendowy ruch na 2 dni

Źródło: wiadomosci.onet.pl