Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Nie żyje legenda teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Przegrał walkę z koronawirusem, Polacy w rozpaczy
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 20.12.2020 11:22

Nie żyje legenda teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Przegrał walkę z koronawirusem, Polacy w rozpaczy

Michał Libera
fot. Pexels

Nie żyje jedna z legend teleturnieju TVP Jeden z dziesięciu. W wyniku powikłań po koronawirusie zmarł uczestnik popularnego show Bogusław Lewandowski. Był jednym z najlepszych graczy programu. O jego śmierci poinformował na Twitterze członek rodziny.

Koronawirus znowu daje o sobie znać. Dotkliwie przekonała się o tym rodzina Bogusława Lewandowskiego — legendarnego uczestnika programu Jeden z dziesięciu, który wielokrotnie brał udział w teleturnieju.

Nie żyje Bogusław Lewandowski, legenda teleturnieju Jeden z dziesięciu

Jeden z dziesięciu to program, który od prawie 30 lat dostarcza widzom wiele emocji, zabawy oraz sporej dawki wiedzy ogólnej. Niektórzy jego uczestnicy stają się prawdziwymi gwiazdami.

Jedną z nich był Bogusław Lewandowski. Mężczyzna udał się do szpitala na zabieg związany z odmą płucną. Niestety podczas przebywania w placówce zakaził się od kogoś koronawirusem. Powikłania COVID-19 okazały się na tyle poważne, że gwiazdor nie przeżył.

Lewandowski był wielokrotnym uczestnikiem teleturnieju TVP. Pierwszy raz wystąpił w nim już w 1998 roku, wtedy też zatriumfował. Aż trzy raz udało mu się dojść do wielkiego finału całej edycji. Mężczyzna jako jedna z sześciu osób w całym kraju wygrała teleturniej dwukrotnie — w 2005 i w 2006 roku.

O jego śmierci poinformował jeden z członków rodziny. Na Twitterze napisał:

No to mam w rodzinie zmarłego na COVID-19. Dziś rano zmarł Bogusław Lewandowski, wielokrotnie od lat występował w różnych teleturniejach w TVP, często je wygrywając. Udał się na zabieg do szpitala w związku z odmą płucną, zakaził się w szpitalu — możemy przeczytać.

Kim był Bogusław Lewandowski — uczestnik z ogromną wiedzą?

Bogusław Lewandowski był nauczycielem języka polskiego i historii. Do teleturniejów przygotowywał się poprzez czytanie książek. Poświęcał na to swój wolny czas nawet w wakacje.

Doskonale zdawał sobie sprawę, że do wygranej potrzebna jest rozległa wiedza ogólna, nie tylko z zakresu humanistyki, w której się specjalizował. Jak sam przyznawał, od zawsze był ciekawy świata i miał całkiem dobrą pamięć.

Gdyby nie nagła operacja i śmierć, pewnie po raz kolejny dane by nam było go oglądać w programie. Niedługo miał upłynąć okres jego karencji, czyli czasu, który musi minąć, aby ponownie wziąć udział w show Jeden z dziesięciu.

Rodzinie i bliskim pragniemy złożyć wyrazy współczucia z powodu straty. Niestety to niejedyna smutna informacja, o której dzisiaj przekazywaliśmy.

Zobacz zdjęcia:

Nie żyje Bogusław Lewandowski.

No to mam w rodzinie zmarłego na #Covid_19 dziś rano zmarł Bogusław Lewandowski, wielokrotnie od lat występował w różnych teleturniejach w #TVP często je wygrywając.
Udał się na zabieg do szpitala w związku z odmą płucną, zakaził się w szpitalu. pic.twitter.com/vhvOm9ilz6

— Piotr Antoni ???????? (@malyy5) December 19, 2020

Wielokrotnie występował w teleturnieju TVP.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Twitter