Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Jeden z dziesięciu: Kim był dziadek Jezusa? Jeden z widzów już nie wytrzymał, wytknął twórcom "Jeden z dziesięciu" poważny błąd
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 29.05.2023 18:10

Jeden z dziesięciu: Kim był dziadek Jezusa? Jeden z widzów już nie wytrzymał, wytknął twórcom "Jeden z dziesięciu" poważny błąd

Jeden z dziesięciu
fot. kadr z programu „Jeden z dziesięciu”

Program „Jeden z dziesięciu” jest nie tylko źródłem rozrywki, ale także wiedzy. Powodem jego popularności są między innymi wpadki, ale także charyzmatyczny prowadzący, Tadeusz Sznuk, który jest związany z programem od początku emisji programu.  

Tym razem jednak program zdenerwował jednego z widzów. Szczególnie nie spodobało mu się jedno z pytań.

„Jeden z dziesięciu” – w programie padło pytanie o przodków Jezusa

W 14. odcinku 137. edycji programu „Jeden z dziesięciu” w drugiej rundzie padło pytanie z obszaru religioznawstwa:

Jak miał na imię ojciec Marii, matki Jezusa, święty? – przeczytał prowadzący. 

Pani Grażyna z numerem 2 nie wahała się długo, z pewnością siebie odpowiadając:

– Ojciec Marii… matką była święta Anna, a ojcem był Joachim.

– Dobrze – skwitował krótko Tadeusz Sznuk.

Gąsowski i Romanowska przesyłają kondolencje. Anna Głogowska poinformowała o nagłej śmierci bliskiej osoby

„Jeden z dziesięciu” – internauta oburzony pytaniem

Jeden z internautów nie krył swojego oburzenia treścią pytania zadanego przez Tadeusza Sznuka w programie „Jeden z dziesięciu”. Pod odcinkiem zamieszczonym w serwisie Youtube napisał:

– Kto wymyśla te pytania? Jędraszewski, kurator Nowak, Czarnek? Prawie w każdym odcinku jakieś pytanie religijne. Naukowcy, historycy nie są zgodni co do istnienia historycznego Jezusa, a tu pytanie o imię jego dziadka ze strony matki? Nawet apologeci chrześcijańscy nie znają daty urodzin rzekomego Jezusa, które „końskim targiem” ustalono dopiero w 354 r. – czytamy w komentarzu. 

„Jeden z dziesięciu” – choć uczestniczka znała odpowiedź na pytanie o dziadka Jezusa, odpadła wkrótce potem

Pani Grażyna, która wystąpiła w omawianym odcinku teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, co prawda znała odpowiedź na pytanie o dziadka Jezusa, ale niestety nie udało jej się przejść do finałowego etapu. Swoją trzecią szansę straciła na pytaniu o to, w jakim miesiącu obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych święto pracy. Uczestniczka odpowiedziała, że w marcu, a potem poprawiła się, że we wrześniu. Choć druga z jej odpowiedzi okazała się poprawna, w programie liczy się tylko pierwsza z nich, co skutkowało jej odpadnięciem z teleturnieju.