Rozrywka.Lelum.pl > Programy > "Jeden z dziesięciu": rozjuszona pani Elżbieta zaczęła machać rękami do Sznuka, rzadko spotykana scena
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 23.05.2023 16:09

"Jeden z dziesięciu": rozjuszona pani Elżbieta zaczęła machać rękami do Sznuka, rzadko spotykana scena

Jeden z dziesięciu
fot. kadr z programu „Jeden z dziesięciu”

Teleturniej “Jeden z dziesięciu” od lat przynosi fanom sporo rozrywki, ale też dużą porcję wiedzy. Wpadki na antenie programu cieszą się dużą popularnością i często podbijają media społecznościowe.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w jednym z niedawnych odcinków. Uczestniczka źle odpowiedziała na pytanie, momentalnie się poprawiając, jednak została jej zaliczona zła odpowiedź. Na całe zajście zareagowała bardzo emocjonalnie.

„Jeden z dziesięciu” – pani Elżbieta usłyszała pytanie o rozwinięcie akronimu

W jednym z niedawnych odcinków programu „Jeden z dziesięciu” uchwycono niezwykle emocjonalną reakcję jednej z uczestniczek. Podczas drugiego etapu gry pani Elżbieta z numerem jeden, która przedstawiła się jako emerytka z miejscowości Ramleje na Kaszubach, usłyszała pytanie o rozwinięcie akronimu PZM.

Proszę rozwinąć skrót nazwy stowarzyszenia, które zajmuje się między innymi rozgrywkami żużlowymi w Polsce – PZM - zapytał Tadeusz Sznuk.

Zostali zdemaskowani. Wyszło, jak naprawdę na komunii córki zachowali się Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

„Jeden z dziesięciu” – emocjonalna reakcja jednej z uczestniczek

Pani Elżbieta miała pewien problem z udzieleniem poprawnej odpowiedzi. Zaczęła od powtórzenia skrótowca podanego przez Tadeusza Sznuka. 

PZM,  Polski Związek Moto… cyklowy. Czy motorowy? Motorowy! – wykrzyknęła w końcu uczestniczka, gdy w studio rozległ się dźwięk oznaczający niepoprawną odpowiedź. Jej zorientowaniu się, że straciła jedną z szans, mimo że znała poprawną odpowiedź, towarzyszyła emocjonalna reakcja połączona z energiczną gestykulacją dłońmi. 

„Jeden z dziesięciu” – Tadeusz Sznuk rozwiał wątpliwości

Tadeusz Sznuk nie miał innego wyjścia, jak orzeczenie, że uczestniczka rzeczywiście straciła jedną z szans. 

– Liczy się pierwsza odpowiedź, a pierwsza to był związek motocyklowy. Motorowy, tak istotnie jest – wyjaśnił prowadzący programu „Jeden z dziesięciu”. 

Niedługo później pani Elżbieta odpadła z teleturnieju. Kolejnym zagadnieniem, z którym miała kłopot, była wiedza historyczna. Niestety wcześniejsze przejęzyczenie sporo ją kosztowało.

Pojawiło się oficjalne oświadczenie TVP w sprawie teleturnieju
fot. kadr z programu “Jeden z dziesięciu”