Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Grób Józefa Nalberczaka wymaga renowacji. Dziś stoi na nim tylko pusta butelka
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 06.03.2021 09:54

Grób Józefa Nalberczaka wymaga renowacji. Dziś stoi na nim tylko pusta butelka

grób
fot. screen z se.pl, 06.03.2021, ,,Butelka wódki na grobie polskiego aktora. Grób Józefa Nalberczaka w złym stanie [WIDEO]”

Józef Nalberczak był słynnym polski aktorem, zagrał w produkcjach takich jak Dom, Czterej pancerni i pies, Stawka większa niż życie, czy Daleko od szosy. Niestety, grób aktora jest w opłakanym stanie. Dziennikarze Super Expressu zastali na miejscu pustą butelkę i zniszczony nagrobek.

Grób Józefa Nalberczaka znajduje się na Starych Powązkach w Warszawie (kw. 296-VI-7), aktor został pochowany w grobowcu rodzinnym. Widok jest przykry. Jest jednak szansa, że wkrótce się to zmieni.

Grób Józefa Nalberczaka

Za życia był rozchwytywaną postacią, jednak dziś mało kto pamięta o utalentowanym aktorze. Józef Nalberczak zmarł 18 grudnia 1992 r. w Warszawie. Artysta był uzależniony od alkoholu i zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Jak podaje se.pl, przed śmiercią Nalberczak miał zator płuc i udar, nie był w stanie pracować. To nasiliło kłopoty z nadużywaniem alkoholu.

Reżyser Janusz Zaorski wyznał, że do tragedii doszło, gdy partnerka aktora wyjechała na sympozjum naukowe do innego miasta. Gdy wróciła – Józef Nalberczak już nie żył. Podobno wypił litr wódki.

– Sekcja wykazała, że wypił około litra wódki. A był przecież po poważnym udarze. Nie chcę wyrokować, bo nie wiem, to tylko moje domniemanie, ale moim zdaniem Ziutek popełnił samobójstwo mówił Janusz Zaorski w książce Jak u Barei, czyli kto to powiedział Rafała Dajbora.

Po niemal 30 latach od śmierci grób aktora wygląda fatalnie. Jak podaje Super Express, niedługo ruszy zbiórka pieniędzy na renowację grobu Józefa Nalberczaka.

Kwatera 296, w której spoczywa Pan Józef Nalberczak jest dosyć odległa, znajduje się poza najstarszą częścią cmentarza, ale jego niezapomniane role wszyscy mamy w pamięci. Ponadto nagrobek jest bardzo piękny i w złym stanie technicznym. W związku z tym bardzo chętnie zajmiemy się jego renowacją – przekazał Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami w rozmowie z se.pl.

Internauci nie wytrzymali po 1. odcinku programu Katarzyny Dowbor. W sieci aż zawrzało

Józef Nalberczak: gdzie grał?

Józef Nalberczak grał w filmach i serialach takich jak Uczta Baltazara, Popioły, Czterej pancerni i pies, Westerplatte, Stawka większa niż życie, Samotność we dwoje, Czarne chmury, 07 zgłoś się, Brunet wieczorową porą, Daleko od szosy czy Dom.

Józef Nalberczak był żołnierzem AK Obwodu VII „Obroża”, karierę aktorską zaczynał w Teatrze 2 Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego. Później widzowie oglądali go w teatrach: Rozmaitości, Nowej Warszawy, Klasycznym, Współczesnym, Polskim i Narodowym.

Artysta w 1946 roku ukończył Szkołę Dramatyczną Janusza Strachockiego w Warszawie, a dwa lata później Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza.

Niestety, to niejedyny polski aktor, który nie doczekał się zadbanego nagrobka. Edward Dymek, znany z Wakacji z duchami został pochowany w kwaterze dla osób bezdomnych.

Zobacz zdjęcia:

Józef Nalberczak

Józef Nalberczak został pochowany na Starych Powązkach w Warszawie.

Józef Nalberczak

fot. screen z se.pl, 06.03.2021, ,,Butelka wódki na grobie polskiego aktora. Grób Józefa Nalberczaka w złym stanie [WIDEO]”Na grobie aktora dziennikarze zastali pustą butelkę.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl