Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Katarzyna Figura odebrała porażający telefon. Zamiast na festiwal, natychmiast udała się do szpitala
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 23.09.2023 07:21

Katarzyna Figura odebrała porażający telefon. Zamiast na festiwal, natychmiast udała się do szpitala

Katarzyna Figura nie pojawiła się w piątek na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, fot. KAPiF, AKPA/Kurnikowski
Katarzyna Figura nie pojawiła się w piątek na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, fot. KAPiF, AKPA/Kurnikowski

Katarzyna Figura miała pojawić się w piątek na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie miała być jedną z gwiazd. Niestety aktorka nie dotarła na miejsce wydarzenia. Wszystko za sprawą ważnych spraw rodzinnych. 

Katarzyna Figura pojawiła się na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w zaskakującej odsłonie

Katarzyna Figura na co dzień mieszka w Gdyni, jej obecność na jednym z najważniejszych polskich festiwali filmowych organizowanych właśnie w tym mieście wydaje się zatem naturalna. Aktorka pojawiła się na wydarzeniu w środę, gdzie zapozowała na ściance z zaskakującej stylizacji. Jej nietypowy czarny „potargany” kapelusz szybko przykuł spojrzenia i zapewnił jej trafienie na nagłówki. Katarzyna Figura nie omieszkała także odsłonić głowy przed fotoreporterami, ukazując swoje niebieskie włosy w pełnej krasie. Aktorka zadebiutowała w tej zaskakującej odsłonie jeszcze w czerwcu tego roku, tłumacząc w mediach społecznościowych swoją decyzję znużeniem toksyczną męskością i stereotypami o kobietach:

Farbując włosy na niebiesko daję wyraz znużeniu tym, co stereotypowo kobiece i uznane za seksualne. Dryfuje powoli w stronę nowych narracji. Nowych humanistycznych trendów. I nowych opowieści – napisała wówczas na swoim profilu na Instagramie. 

Katarzyna Figura pojawiła się na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w zaskakującej odsłonie, fot. AKPA Kurnikowski.jpg
Katarzyna Figura pojawiła się na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w zaskakującej odsłonie, fot. AKPA/Kurnikowski
Katarzyna Figura pojawiła się na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w zaskakującej odsłonie, fot. AKPA Kurnikowski (2).jpg
Katarzyna Figura pojawiła się na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w zaskakującej odsłonie, fot. AKPA/Kurnikowski
W TVP będą zdruzgotani. Halina Mlynkova nie wystąpi na ich dzisiejszym koncercie

Katarzyna Figura widziana na ulicach Gdańska z córką

W kolejnych dniach Katarzyna Figura była widziana na ulicach trójmiasta ze swoją córką, Kaszmir, która na co dzień mieszka w Paryżu, gdzie studiuje reżyserię. Jak zdradziła, w przyszłości chciałaby kręcić filmy, w których będzie grać jej mama. Aktorka jest także mamą początkującego aktora Aleksandra i Koko, ale starsza z sióstr nie planuje iść w ślady sławnej mamy. Obie jej córki są dziś dorosłe. Niedawno w trójkę pojawiły się na okładce jednej z gazet, gdzie aktorka udzieliła obszernego i osobistego wywiadu, w którym między innymi opowiedziała o ich trudnej sytuacji rodzinnej – aktorka i jej córki były bowiem ofiarami przemocy domowej.

Jeśli jednak któryś z sympatyków aktorki miał nadzieję na spotkanie jej w piątek podczas Festiwalu Polski Filmów Fabularnych, srogo się przeliczył. 

Katarzyna Figura nie pojawiła się w piątek na festiwalu

Jak się jednak okazało, aktorka miała ważny powód, by nie pojawić się na tak ważnym wydarzeniu. Jak się okazuje, chodzi o powody rodzinne. 

Jak donosi portal „Show News”, w piątek Katarzyna Figura towarzyszyła swojej mamie w szpitalu. Nie powinno zatem dziwić, że aktorka nie zdecydowała się na uczestniczenie w festiwalu, mimo wywiadów i pokazów filmowych. 

Źródło: Show News