Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Kierowca, który zabił 19-latkę, przerwał milczenie. Niebywałe doniesienia wprawiają w osłupienie
Karol Osiński
Karol Osiński 01.08.2021 22:26

Kierowca, który zabił 19-latkę, przerwał milczenie. Niebywałe doniesienia wprawiają w osłupienie

policja
Fot. Jan Bielecki/East News,

Jak informuje Fakt kierowca, który w sobotę rano potrącił śmiertelnie 19-latkę, złożył zeznania. Miał stwierdzić, że obawiał się o własne życie, oraz że zostanie zaatakowany przez grupę agresywnych ludzi. Co więcej, uznał, że wcale nie widział dziewczyny, którą przejechał autobusem.

Tym wypadkiem żyje cała Polska, choć słowo wypadek nie jest tutaj odpowiednie. Po nagraniu widać, jak kierowca z premedytacją wjeżdża w grupę awanturujących się na ulicy ludzi, w czego wyniku zginęła 19-latka.

Kierowca autobusu tłumaczy się z zabójstwa 19-latki

31-letni Łukasz T. usłyszał zarzut zabójstwa 19-letniej dziewczyny oraz usiłowania podwójnego zabójstwa osób, które w momencie popełnienia czynu znajdowały się przed autobusem.

Fakt dotarł do informacji, w których kierowca tłumaczy się z tego, co zrobił. Mężczyzna twierdzi, że wystraszył się tłumu, który za nim biegł i obawiał się o własne życie. Prawda była taka, że miał się zatrzymać, gdyż ciągnął za sobą kobietę, która ostatecznie nie przeżyła.

Dodał, iż nie miał świadomości popełnionego przez siebie czynu. Dowiedział się o tym dopiero od funkcjonariuszy policji w autobusowej zajezdni. Stwierdził, że pojechał tam, żeby się ukryć, ponieważ jest tam ochrona.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Super Express poinformował rano, że mężczyzna miał być pod wpływem leków opioidowych, po których nie powinno się prowadzić pojazdów. 31-latek twierdzi, że ubolewa nad tym, co zrobił.

Jakby tego było mało kierowca miał pracować w PKM Katowice od 10 lat i w tym czasie policja odnotowała 8 kolizji z jego udziałem, z czego niektóre w roli kierowcy autobusu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Fakt

Tagi: kierowca