Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Kobieta ujawniła test, jak sprawdzić, czy masz skłonności psychopatyczne. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 08.03.2021 23:26

Kobieta ujawniła test, jak sprawdzić, czy masz skłonności psychopatyczne. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie

agnieszka
fot. Olenka Sergienko, pexels.com

Kobieta ujawniła, że zna test, który pozwala sprawdzić, czy ma się skłonności psychopatyczne. Użytkowniczka TikToka o nicku sophia_boi pokazała krótki film, na którym wstawiła intrygujący test, a potem ujawniła rozwiązanie. Może być ono dla niektórych zaskakujące.

Związane jest ono z jedną z psychologicznych teorii dotyczącej osób mogących przejawiać skłonności psychopatyczne. Chodzi o kwestię przywiązania i manipulacji.

Kobieta zaprezentowała interesujący test psychologiczny. Wynik mógł zaskoczyć

Osobowości psychopatyczne stały się ostatnimi czasy jednymi z najczęściej zgłębianych przez różnego rodzaju artystów w dziełach filmowych czy książkowych. W związku z tym zwiększyła się również świadomość dotycząca tego zaburzenia.

Coraz więcej osób czyta badania naukowe dotyczące osób, które przejawiają osobowości psychopatyczne lub socjopatyczne. Coraz więcej też jest zaniepokojonych takimi postaciami.

Użytkowniczka TikToka, sophia_boi, przedstawiła test, który może pomóc w zorientowaniu się, czy sami nie mamy czasem podobnych skłonności. Warto traktować go jednak z przymrużeniem oka – kobieta nie jest z wykształcenia psycholożką, opiera się jedynie na znanej teorii dotyczącej skłonności psychopatycznych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Najlepiej do jego wykonania usiąść w wygodnym miejscu i zrelaksować się. Następnie należy zamknąć oczy i ruszyć wyobraźnię.

Wyobraź sobie, że idziesz przez ciemny, gęsty las – mówiła na początku i dawała mniej więcej minutę na osadzenie się w tej scenerii.

Twoje serce zaczyna bić szybciej i słyszysz wszystkie dźwięki dookoła – kontynuowała.

Nagle słyszysz i czujesz, jak ktoś oddycha za tobą. Odwracasz się w przestrachu – mówiła.

Co widzisz?
a) dzikie zwierzę
b) blada osoba przeciwnej płci
c) cienistą postać
d) pies
e) nic
f) wielkiego robala

Jak się okazało, najbardziej charakterystyczną odpowiedzią w tym wypadku był… pies.

Teoria dotycząca psów i osób o skłonnościach psychopatycznych

Psy mają charakteryzować zachowania maskujące. W większości są puchate i niegroźne. Bardzo możliwe, że ta odpowiedź powstaje w umysłach psychopatów jako pomysł na oszukanie ankietera – tłumaczyła kobieta.

Naukowiec, który jest jednym z autorów „The Psychopath Test”, Jon Ronson, stwierdza, że psy w oczach psychopatów są stworzeniami idealnymi jako towarzysze i wpasowują się w ogólną charakterystykę tej grupy.

Mają być one przede wszystkim uległe, posłuszne i łatwe w manipulacji. Często zdarza się również, że osoby o skłonnościach psychopatycznych prędzej wzruszy śmierć psa niż np. bliskiego człowieka.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [thesun.co.uk]