Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Kobieta w ciąży umarła. Lekarze dokonali odkrycia w jej ciele, które poruszyło cały świat
Martyna Pałka
Martyna Pałka 17.01.2023 12:59

Kobieta w ciąży umarła. Lekarze dokonali odkrycia w jej ciele, które poruszyło cały świat

ciąża
Pixabay/Free-Photos

Ciąża była jednym z największych marzeń pochodzącej z Portugalii Sandry. Niestety, szybko okazało się, że plany pokrzyżowała jej ciężka choroba. Po śmierci kobiety w jej ciele odkryto coś niezwykłego.

Kobieta podjęła odważną i trudną decyzję. Mimo ostrzeżeń lekarzy chciała urodzić noszonego pod sercem chłopca. Historia z Portugalii wzruszyła cały świat.

Mimo ryzyka kobieta chciała donosić ciążę

Lekarze ostrzegali 37-latkę przed zajściem w drugą ciążę. Wszystko z powodu jej wadliwego zdrowia, problemów z sercem oraz częstych zapaleń płuc, które miała w przeszłości i znacznie osłabiły jej organizm.

Wtedy też Sandra dowiedziała się, że spodziewa się dziecka i mimo słów i ostrzeżeń lekarzy postanowiła donosić tę ciążę. Wiedziała jednak, że najprawdopodobniej nie będzie mogła wychować swojego wymarzonego maleństwa.

Po śmierci ciężarnej doszło do czegoś niesamowitego

Niestety, zgodnie z przewidywaniami lekarzy, organizm Portugalki okazał się zbyt słaby. W połowie lutego Sandra zapadła w śpiączkę mózgową. Wszyscy spodziewali się, że razem z nią odejdzie również jej dziecko. Lekarze zdecydowali jednak nie przerywać ciąży i spróbować ratować chłopca.

Pomimo śmierci kobiety, płód cały czas się rozwijał. Po 32 tygodniach lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, w wyniku którego przyszedł na świat syn Sandry. Po odejściu Portugalki ciąża trwała jeszcze przez 107 dni.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Piotr Gąsowski prosi o wybaczenie. Wyszły na jaw kulisy jego odejścia z TTBZ

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie — Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

 

 

Tagi: ciąża