Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Kolęda 2020. Nowe wytyczne kościoła. Czy ksiądz będzie chodził po kolędzie?
Karol Osiński
Karol Osiński 04.10.2020 09:27

Kolęda 2020. Nowe wytyczne kościoła. Czy ksiądz będzie chodził po kolędzie?

obostrzenia
fot. lelum.pl

Kolęda 2020 będzie miała inny przebieg niż wszystkie dotychczasowe? Kościół poinformował wiernych o nowych wytycznych, które zostały zastosowane w związku z pandemią koronawirusa. Wynika z nich, że ludzie muszą być przygotowani na zmiany. Zatem, czy możemy spodziewać się tegorocznych wizyt księży w naszych domach?

Jeden z Kościołów wydał zawiadomienie o nowych wytycznych, które będą dotyczyć wizyt duszpasterskich księży w domach. Wygląda na to, że kolęda 2020 będzie trochę inna niż zwykle. Wierni muszą być przygotowani na nowości związane z odwiedzinami księży. Zmiany mają związek z panującą na świecie pandemią koronawirusa. Czy w ślad za Archidiecezją Katowicką pójdą wszystkie inne?

Kolęda 2020. Kościół zapowiedział zmiany

Tradycją kościoła chrześcijańskiego są coroczne wizyty księży w domach parafian zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Kapłani podczas odwiedzin błogosławią domy oraz zamieniają kilka słów z wiernymi, a także zdarza się, że sprawdzają dzieciom zeszyty do religii. Jednak wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie trochę inaczej. Ludzie muszą być przygotowani na najnowsze zmiany, na które zdecydował się kościół.

Jak informuje portal wiadomosci.gazeta.pl Archidiecezja Katowicka wystosowała najnowsze wytyczne dotyczące wizyt duchownych w domach tamtejszych wiernych. Wprowadzone zmiany mają związek z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie. Już wkrótce inne kościoły mogą zdecydować się na podobne kroki.

  1. Horror i krzyki w wesołym miasteczku. Spłonęło 13 osób, jest nagranie
  2. Pieniądze od rządu miały pomóc tysiącom Polek i Polaków. Uważaj, teraz może zapukać skarbówka
  3. Babcia miała dość swojego wyglądu. 66-latka przeszła spektakularną metamorfozę, wygląda 20 lat mniej

Czy ksiądz będzie chodził po kolędzie?

Serwis wiadomosci.gazeta.pl informuje, że wszystko wskazuje na to, że tradycyjna wizyta księdza w domach wiernych w tym roku nie będzie miała miejsca. Kuria metropolitalna w Katowicach wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy – czytamy w oświadczeniu.

Księża są także zachęcani, by celebrować Eucharystię w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Adwentu w intencji parafian z nawiedzanych przez nich ulic:

Odwiedziny kolędowe w dotychczasowej formie zwiększają ryzyko zakażenia czy kwarantanny zarówno osób duchowych, jak i parafian – mówi ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w rozmowie z Gościem Katowickim.

Zatem można się spodziewać, że kolęda 2020 będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Nowe zasady obowiązują na razie na terenie Archidiecezji Katowickiej, jednak można spodziewać się, że wkrótce tą samą drogą podążą inne arcybiskupstwa w naszym kraju.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kolęda 2020

Kolęda 2020 będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Archidiecezja Katowicka wprowadziła nowe wytyczne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie, sytuacja jest jasna
  2. Śmierć ikony polskiego kina. Od 6 lat jej grób jest odwiedzany przez setki turystów. Wszyscy pamiętają jej uśmiech
  3. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Widok jej grobu rozbija serce na milion kawałeczków, ciężko powstrzymać łzy
  4. Agnieszka Więdłocha zrobiła sobie dredy. Ciężko rozpoznać śliczną aktorkę
  5. Myślała, że jest w ciąży. Kiedy trafiła na salę chirurgiczną, lekarze zamarli. Nie wierzyli własnym oczom
  6. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl