Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Kolejny genialny aktor nie żyje. Syn poinformował o nagłej śmierci artysty, miał 65 lat
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 13.06.2021 12:31

Kolejny genialny aktor nie żyje. Syn poinformował o nagłej śmierci artysty, miał 65 lat

Dotarła do nas niezwykle przykra wiadomość. Nie żyje Andrzej Wincenty Szczytko – polski aktor, a także reżyser teatralny. Jak podaje interia.pl o jego śmierci miał poinformować syn aktora. Nie podano jednak bezpośredniej przyczyny zgonu.

Interia przekazała dziś przykrą informację, odszedł utalentowany polski aktor Andrzej Wincenty Szczytko. W chwili śmierci miał 65 lat.

Nie żyje Andrzej Wincenty Szczytko

Dotarła do nas przykra wiadomość o śmierci polskiego artysty. W wieku 65 lat odszedł Andrzej Wincenty Szczytko. Jak podaje interia.pl o śmierci aktora miał poinformować jego syn.

Smutny komunikat pojawił się także na oficjalnym profilu Teatru Polskiego w Poznaniu:

Nie żyje Andrzej Wincenty Szczytko – wieloletni aktor Teatru Polskiego w Poznaniu. Na deskach Polskiego grał w latach 1983–1991 i 1995–2000, a od 1998 do 2000 był zastępcą dyrektora naczelnego Teatru. […] Od debiutu teatralnego – w roli Lentullusa w spektaklu „Androkles i lew” w reżyserii Henryka Tomaszewskiego w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze – pracował w teatrach w Polsce i za granicą – czytamy.

Andrzej Wincenty Szczytko urodził się 9 października 1955. Kształcił się na Wydziale Aktorskiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mogliśmy go podziwiać między innymi w takich produkcjach jak: „Republika nadziei”, „Pogranicze w ogniu”, „Ogniem i mieczem”, „Prawo Agaty”, czy „Stulecie Winnych”.

Aktor zmarł 11 czerwca w Poznaniu, jednak dopiero teraz informacja o jego śmierci dotarła do mediów. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: interia.pl