Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Polacy uwielbiają „Koło fortuny”. Kto lepiej sprawdził się w roli prowadzącego, Norbi czy Rafał Brzozowski?
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 28.09.2020 12:31

Polacy uwielbiają „Koło fortuny”. Kto lepiej sprawdził się w roli prowadzącego, Norbi czy Rafał Brzozowski?

koło fortuny
fot. screeny z programu „Koło fortuny”

Koło fortuny to jeden z uwielbianych programów widzów TVP. Jest nadawany z pewnymi przerwami od 1992 roku i nadal potrafi wzbudzić wielkie emocje. Oglądaliście, a może nadal oglądacie? Jakiś czas temu nastąpiła roszada w składzie prowadzących programu. Kto według was się lepiej sprawdził w tej roli? Norbi czy Rafał Brzozowski? Głosy są bardzo podzielone.

Oglądacie czasami Koło fortuny? Ten popularny teleturniej przyciąga do ekranów telewizorów wielu widzów w całej Polsce. Od 2017 roku zdążyło go poprowadzić dwóch różnych prowadzących. Którego z nich woleliście?

Prowadzący Koło fortuny

W ciągu całej historii programu wystąpiło w nim aż ośmiu prowadzących. Zmieniali się oni raz za razem, również z powodu tego, że transmisja teleturnieju była co kilka lat wstrzymywana i znowu ponawiana. Od początku tego telewizyjnego show w roli prowadzącego mogliśmy w nim zobaczyć m.in. Wojciecha Pijanowskiego, Jerzego Bończaka, Andrzeja Kopiczyńskiego, Pawła Wawrzeckiego, Stanisława Mikulskiego, Krzysztofa Tyńca czy w końcu Rafała Brzozowskiego oraz Norbiego. Którego lubiliście najbardziej?

Z tymi dwoma ostatnimi nastąpiła niedawno pewna roszada, ponieważ tak naprawdę zamieniono ich stanowiska. Wcześniej to Norbi prowadził inny popularny program TVP Jaka to melodia? a Brzozowski Koło fortuny. Jak można zobaczyć na antenie TVP, teraz jest na odwrót. Rafał Brzozowski prowadzi program muzyczny a Norbi teleturniej.

Czym jest Koło fortuny?

Koło fortuny to polski teleturniej emitowany na TVP z pewnymi przerwami. Pierwsza emisja programu miała miejsce w latach 1992-1998, kolejna 2007-2009 i ponownie od 2017 roku aż do teraz. Zasady są stosunkowo proste: na początku jest trzech graczy i każdy z nich musi losować kwoty na kole, które przypomina ruletkę.

Zawodnik musi później podać spółgłoskę, która według niego, może znajdować się w wyświetlanym haśle. Jeśli trafi, dostaje na konto tyle pieniędzy, ile wylosował i ma możliwość zakręcenia kołem jeszcze raz. Jeśli nie odgadnie prawidłowo litery lub wylosuje pole z napisem „Bankrut” (traci wszystkie pieniądze) lub „Stop”, kolej przechodzi na przeciwnika.

Znacie ten program? Oglądaliście, a może do dzisiaj lubcie sobie przed nim wypoczywać? Który prowadzący okazał się dla was lepszy?

Źródło: wikipedia.org