Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Komunikat Donalda Tuska. Ogłosił ponurą dla Polaków wiadomość, padły słowa o zdradzie stanu
Karol Osiński
Karol Osiński 04.11.2021 16:47

Komunikat Donalda Tuska. Ogłosił ponurą dla Polaków wiadomość, padły słowa o zdradzie stanu

Donald Tusk
fot. Mateusz Włodarczyk, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35026763 / Wikimedia Commons

Donald Tusk opublikował na swoim Twitterze wpis, w którym poinformował o zdradzie stanu. Jego słowa pociągnęły za sobą reakcje niejednego polityka, który nie został wobec nich obojętny. Do głosu doszła m.in. posłanka PiS Joanna Lichocka.

Były przewodniczący rady europejskiej zdradę stanu zarzuca Prawu i Sprawiedliwości. Wszystko to ma efekt z działaniami, które wg jego opinii mogły doprowadzić do takiego stanu rzeczy.

Donald Tusk zarzuca PiS zdradę stanu

Donald Tusk wyjaśnił, że Stany Zjednoczone biorą pod uwagę możliwość wycofania swoich wojsk z terenu naszego kraju, a jednocześnie zdradził, jakie plany ma Prawo i Sprawiedliwość na najbliższe lata.

Kongres USA dyskutuje o możliwych sankcjach na Polskę i wycofaniu wojsk amerykański z naszego kraju. Tego samego dnia PiS ustami posła Kowalskiego wskazuje 2027 rok jako datę referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii. Tak wygląda zdrada stanu – napisał na Twitterze Donald Tusk.

Na odpowiedzi ze strony polityków partii przeciwnej nie przyszło długo czekać. W komentarzach udzielił się m.in. poseł PiS Robert Gontarz, który między wierszami zarzuca Tuskowi hipokryzję, tak samo poczyniła Joanna Lichocka.

Dla znaczącej części Polaków zdrada stanu ma współcześnie twarz Donalda Tuska. Tak właśnie ona wygląda – mniej więcej od czasu Smoleńska – czytamy słowa posłanki PiS.

Myślicie, że wyjdzie z tego grubsza afera?

Zobacz zdjęcia:

Kongres USA dyskutuje o możliwych sankcjach na Polskę i wycofaniu wojsk amerykański z naszego kraju. Tego samego dnia PiS ustami posła Kowalskiego wskazuje 2027 rok jako datę referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii. Tak wygląda zdrada stanu.

— Donald Tusk (@donaldtusk) November 4, 2021

Dla znaczącej części Polaków zdrada stanu ma współcześnie twarz Donalda Tuska. Tak właśnie ona wygląda – mniej więcej od czasu Smoleńska. https://t.co/v1evCKzTCR

— Joanna Lichocka (@JoannaLichocka) November 4, 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl
Tagi: donald tusk