Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Konferencja prasowa Donalda Tuska. „Będę ze wszystkimi, którzy pojawią się na proteście przed TK”
Kamil Olek
Kamil Olek 05.11.2021 12:23

Konferencja prasowa Donalda Tuska. „Będę ze wszystkimi, którzy pojawią się na proteście przed TK”

Donald Tusk
fot. Mateusz Włodarczyk, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35026763 / Wikimedia Commons

Trwa konferencja prasowa Donalda Tuska. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej oraz były premier zabrał głos w sprawie śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego, lekarze nie zdecydowali się bowiem na terminację ciąży, oczekując na obumarcie płodu. W sobotę odbędzie się protest przed TK.

Donald Tusk zapowiada udział w sobotnich protestach

– Rządzącym ideologia myli się z ludźmi. Wprowadzone przez religijną sektę pani Kai Godek prawo powoduje ludzką śmierć – powiedział Tusk.

Lider PO przyznał, że nie ma wątpliwości, kto odpowiada za śmierć Izabeli, a także inne podobne zdarzenia. Wspomniał także o lekarzach, którzy jego zdaniem są „w pewnym sensie ofiarami tego nieludzkiego prawa”.

– Lekarz, który chce ratować życie kobiety, musi się zastanawiać, czy Zbigniew Ziobro nie wsadzi go do więzienia. W Polsce to tak naprawdę prokurator prowadzi ciążę – dodał.

Zachęcił jednocześnie wszystkich do udziału w zapowiadanych na sobotę protestach (manifestacje odbędą się w dziesiątkach miast, warszawska rozpocznie się pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego).

W sobotę 6 listopada nie jako polityk, ale jako człowiek będę ze wszystkimi, którzy pojawią się na proteście przez Trybunałem po śmierci pacjentki w Pszczynie. Jeśli będzie was tam dużo, to daje to nadzieję, że wyjdziemy z tego mroku, który pojawił się nad Polską – dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: