Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Piosenki zakazane przez kościół. Uwielbiane utwory Polaków zostały potępione
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 06.08.2020 18:47

Piosenki zakazane przez kościół. Uwielbiane utwory Polaków zostały potępione

kościół
Fot. unsplash.com @zinnywoowee

Wiosna i lato to sezon weselny. Wtedy najwięcej par młodych decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego i wyprawienie hucznego wesela. Tym razem Kościół postanowił wydać decyzję w sprawie (nie)dozwolonych piosenek na tę uroczystą liturgię. Niektóre tytuły mogą zaskakiwać. Powstała nawet specjalna lista.

Kościół i jego decyzje nie zawsze wydają się nam słuszne i zrozumiałe. Wielu ludzi często polemizuje z jego osądami, nie tylko na tle światopoglądowym, lecz także kulturowym czy społecznym. Tym razem padło na popularne piosenki grane w trakcie ślubów. Okazuje się, że uwielbiane przez Polaków utwory zostały potępione przez Kościół.

Kościół i jego lista piosenek zakazanych

W tym roku młode pary mają niemało kłopotów związanych z wejściem w sakrament małżeństwa. Oprócz organizacji pięknego ślubu i hucznego wesela muszą się mierzyć z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa oraz… restrykcyjnymi kościelnymi przepisami.

Może zdarzyło się wam uczestniczyć w ślubie, gdzie był grany utwór Hallelujah Leonarda Cohena lub Ave Maria Jana Sebastiana Bacha. Niestety, musimy o nich zapomnieć. Te dwa utwory, podobnie jak wiele innych, znalazło się na liście niechlubnych piosenek granych podczas tej wyjątkowej liturgii.

  1. Niewiarygodne sceny nad polskim morzem. Wszystko na plaży i oczach plażowiczów
  2. Katarzyna Dowbor z „Nasz nowy dom” nie może się otrząsnąć. Gdy dotarła do niej dramatyczna wiadomość, była wzburzona

Kurs śpiewania podczas uroczystości

Jak donosi portal se.pl Kuria Płocka ogłosiła ostatnio specjalny kurs przygotowawczy, który pozwoli na zdobycie uprawnień i umiejętności do śpiewania podczas nabożeństw. Za jedyne 150 zł uczestnik kursu dowie się jak ma dobierać piosenki na te specjalne okazje.

Te czynności tylko na pozór okazują się łatwe, ponieważ nieumyślnie można sięgnąć po piosenkę zakazaną przez hierarchów. Kurs pozwoli uniknąć takich błędów.

– Będziemy organizować kurs liturgiczny dla takich osób: żeby zrozumiały czym jest liturgia, jak ona przebiega, jakie śpiewy mogą być podczas niej wykonywane – donosi dalej strona se.pl, która natrafiła na tę informację na portalu tamtejszej diecezji.

Do listy dołączyły m.in. takie tytuły jak Serce Matki Mieczysława Fogga, All You Need Is Love zespołu The Beatles czy Niech mówią, że to nie jest miłość Piotra Rubika.

A wy co myślicie o takiej decyzji? Znacie i lubicie te piosenki?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kościół

Kościół sporządził listę zakazanych piosenek na ślubach.

Kościół

Pary młode muszą mierzyć się z kolejną restrykcją.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nikt się nie spodziewał. Dagmara przekazała radosną nowinę, zewsząd płyną gratulacje
  2. Od września ogromna zmiana dla Polaków. Eksperci nie mają wątpliwości, aż 41 proc. z nas
  3. Lidl rozdaje 1000 złotych. Wystarczy zrobić jedną, bardzo prostą rzecz
  4. Adam: „Każdy facet chce mieć tzw. żonę-idiotkę. Takie są najlepsze na życie”
  5. Tyszkiewicz zdradziła głodową kwotę emerytury. Luksusowe restauracje są poza zasięgiem

Źródło: se.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!