Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Zdumiewające nagranie księdza trafiło do sieci. Aż trudno uwierzyć, jak nazwał kobiety
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 16.11.2020 22:59

Zdumiewające nagranie księdza trafiło do sieci. Aż trudno uwierzyć, jak nazwał kobiety

nagranie
fot. screeny z nagrania wideo.wp.pl

Nagranie, które trafiło do sieci, nie przestaje zaskakiwać internautek. Ksiądz na filmiku na platformie TikTok porównuje kobiety do „brudnej szklanki”, z której „piło wielu”. W ten swoisty sposób duchowny zachęca płeć piękną do „zachowania czystości”. Z pewnością nie spodziewał się, że jego wideo odbije się szerokim echem w Internecie i mediach.

Nagranie księdza Jakuba Piątkowskiego zdumiewa kolejne internautki. Porównanie użyte przez duchownego zostało przez niektóre kobiety odebrane jako obraźliwe. O całej sprawie donosi portal wydawany przez Wirtualną Polskę.

Nagranie: ksiądz porównuje kobiety do „brudnej szklanki”

Aplikacja TikTok zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników Internetu. Nadal można na niej zobaczyć układy taneczne, ale platforma coraz częściej służy jako środek do przekazywania różnego rodzaju treści o charakterze moralizatorskim i politycznym.

Jeden z jego użytkowników, niejaki ksiądz Jakub Piątkowski, który jest również znany pod internetowym pseudonimem „jakubsdb” postanowił wstawić nagranie, które będzie zachęcało kobiety do czystości. Na filmiku porównuje je do „brudnej szklanki”.

— Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. […] Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta — mówi na nagraniu.

Ksiądz poruszył ten temat, ponieważ niektóre osoby pytały go, co sądzi o dziewczynie, która na TikToku chwaliła się, swoją czystością przed ślubem. Powiedział, że ona również jest szklanką, ale „czystą i pełną”.

— A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze — może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści — zaapelował.

  1. Zenek Martyniuk już nie mógł dłużej. Nagle podjął decyzję, chyba nikt nie przypuszczał, że dokona czegoś podobnego wobec syna
  2. Danuta Martyniuk ma dość. Kolejna afera wisi w powietrzu, nowa dziewczyna syna jest jeszcze gorsza?
  3. Partner podał jej dziecko. Kiedy kobieta zobaczyła noworodka, zdębiała. Nie mogła wydusić słowa

Nagranie księdza na TikToku wzbudziło kontrowersje

Można było się spodziewać, że nagranie udostępnione przez duchownego wywoła kontrowersje. Portal wydawany przez Wirtualną Polskę podał, że w komentarzach pojawiły się liczne zarzuty pod adresem Jakuba Piątkowskiego m.in. o seksizm oraz „slut shaming”.

— Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża.

— Jeśli ktoś nie zachował czystości do ślubu, nie czyni to kogoś gorszym i nie ujmuje wartości. Jest tak samo wartościowym człowiekiem — można było przeczytać w komentarzach, jak cytuje portal.

Salezjanin postanowił odpowiedzieć na powyższe zarzuty. Zapewniał, że „kobieta nie jest dla niego przedmiotem i zasługuje na szacunek”. Dodał również, że każda istota zasługuje na szacunek, ponieważ one wszystkie są stworzeniem Boga.

Nagranie zostało usunięte i nie można go już zobaczyć na kanale duchownego. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że w Internecie nic nie ginie. Filmik został udostępniony na kilku portalach, m.in. wideo.wp.pl.

Co myślicie o słowach duchownego? Zgadzacie się czy nie? Nie tylko on wzbudził takie kontrowersje w ostatnim czasie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nagranie
fot. screen z nagrania wideo.wp.pl

Ksiądz porównał kobiety do „brudnych szklanek”. W ten sposób apelował o czystość przedmałżeńską.

nagranie
fot. screen z nagrania wideo.wp.pl

Filmik został usunięty z jego konta na TikToku.

nagranie
fot. instagram.com/jakubpiatkowskisdb

Nagranie wywołało sporą burzę w komentarzach. Duchowny tłumaczył się ze swojej metafory.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Jak wyglądała Blanka Lipińska przed operacjami? Fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, gigantyczna zmiana
  4. Znów zatrzasnęłaś kluczyki w samochodzie? Trick na otwarcie auta w 30 sekund
  5. Astrolodzy ustalili, który znak zodiaku jest szczególnie wyjątkowy. Mają pewność „Jedyny w swoim rodzaju”
  6. Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci
  7. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią, wczoraj wydarzyło się najgorsze

Źródła: pudelek.pl, wideo.wp.pl