Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Kobieta dowiedziała się, że za ślub zapłaciła więcej, bo pan młody miał ciemniejszą karnację
Marta Kulik
Marta Kulik 21.01.2021 00:00

Kobieta dowiedziała się, że za ślub zapłaciła więcej, bo pan młody miał ciemniejszą karnację

ksiądz
fot. Josh Applegate, unsplash.com

Ksiądz przez cały czas nieprzychylnie patrzył na narzeczonego 33-letniej Kingi. Czuła, że coś jest nie tak, ale chciała skupić się na przyjemnych stronach planowania wesela. Mimo zachowania duchownego nigdy nie rozmawiała z nim na ten temat. Przykrą prawdę poznała dopiero po ślubie. To był cios prosto w serce.

Kinga nie mogła doczekać się swojego ślubu. Przygotowywania wiązały się z wizytami w kościele, gdzie ksiądz dość dziwnie traktował pana młodego. Kobieta miała swoje podejrzenia, ale nie była niczego pewna, dlatego nic nie mówiła. Wszystko stało się jasne w trakcie wesela.

Ksiądz był niemiły dla pana młodego

Wyjątkowy dzień nadchodził wielkimi krokami, a pannie młodej nie podobała się tylko jedna rzecz – stosunek księdza do jej ukochanego. 33-latka zastanawiała się, czy nie chodzi o jego… ciemniejszy odcień skóry.

Wszystko układało się po naszej myśli, aż do spotkania z księdzem, który miał udzielić nam ślubu. Już po pierwszej wizycie wyczuliśmy jego wrogie nastawienie do mojego męża, który ma ciemniejszy odcień skóry. Adam urodził się w Polsce, ale jest w połowie Libijczykiem – cytuje Kingę kobieta.wp.pl.

Cała prawda wyszła na jaw po ceremonii, ale jeszcze tego samego dnia. Na weselu byli znajomi pary, którym ślubu nie tak dawno temu udzielał ten sam ksiądz. Podczas rozmowy okazało się, że… zapłacili oni dwa razy mniej.

Wtedy Kinga zrozumiała, że duchowny naprawdę miał problem z kolorem skóry jej partnera.

Ile wynosi opłata za ślub?

Opłata za ślub wynosi około 550 złotych, jednak kwota różni się w zależności od parafii. W niektórych miejscach może ona wynosić nawet dwa tysiące złotych.

Zwykle księża nie mają oficjalnych cenników, a wydatki określa się jako co łaska. Często padają jednak sugestie, ile wypadałoby przeznaczyć na ten cel.

Na kobieta.wp.pl znalazła się też historia Oli, której proboszcz narzucił konkretnego organistę i kwiaciarnię. Tłumaczył, że przecież musi dać zarobić. Cała ceremonia kosztowała w sumie 1,5 tysiąca złotych, o czym młodzi dowiedzieli się dopiero na końcu.

Niestety, nie zawsze podczas uroczystości wszystko idzie zgodnie z myślą pary młodej.

Zobacz zdjęcia:

KSIĄDZ

Kobieta dowiedziała się, że za ślub zapłaciła więcej, bo pan młody miał ciemniejszą karnację.

KSIĄDZ

Opłaty za ceremonię potrafią przerazić młodych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.wp.pl