Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ksiądz nie dopuścił 9-latki do Komunii. Uznał, że miała nieodpowiedni strój
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 30.05.2021 22:59

Ksiądz nie dopuścił 9-latki do Komunii. Uznał, że miała nieodpowiedni strój

dziewczynka
fot. popularne.pl

9-letnia dziewczynka nie została dopuszczona do Pierwszej Komunii. Ksiądz stwierdził, że jej strój jest nieodpowiedni jak na taką uroczystość.

Pierwsza Komunia to ogromne przeżycie dla dziecka. Niestety w tym wypadku 9-letnia dziewczynka nie mogła przystąpić do uroczystości ze względu na swój strój.

Warto wspomnieć, że w wielu parafiach wszystkie dzieci mają ujednolicony strój, ale można też się spotkać z sytuacją, kiedy to od rodziców zależy, w co zostanie ubrane ich dziecko. Mama 9-letniej Cady wyszła z założenia, że to jej dziecko powinno wybrać dla siebie strój.

Dziewczynka w garniturze

Co więcej, wybór 9-latki absolutnie jej nie zaskoczył. Wszystko dlatego, że Cady nie przepada za typowo dziewczęcymi ubraniami, dlatego też dziewczynka wybrała biały garnitur jako swój strój na Pierwszą Komunię.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W teorii wszystko powinno być w porządku, bo przecież skoro rodzice mieli wolny wybór co do strojów dzieci, to dlaczego Cady miałaby nie móc tego dnia, założyć garnituru skoro ma taką ochotę.

Niestety duchowni byli innego zdania i dziewczynka nie została dopuszczona do uroczystości właśnie ze względu na swoje ubranie, które według księdza odbiegało od norm.

Moja córka chce nosić spodnie, czcząc Pana i przyjmując Eucharystię ze swoimi kolegami z klasy. Nie szkodzi nikomu. Jednakże, została wykluczona… Czy tak to powinno wyglądać? – powiedziała mama 9-latki.

Oczywiście widok dziewczynki ubranej w garnitur może być dla niektórych zaskakujący, jednak raczej przy uroczystościach religijnych, to nie strój powinien definiować to, czy dana osoba może przystąpić do przyjęcia sakramentu, czy też nie. Zwłaszcza że nie mówimy o jakimś wyzywającym ubraniu, tylko prostym i eleganckim garniturze.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: popularne.pl

Tagi: