Rozrywka.Lelum.pl

fot. nadezhda-moryak z pexels, photoimages/canva.com

Leczyła u dentysty dwa zęby. Zapłaciła krocie

2 Lutego 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Dentysta nie kosztuje mało — nawet przy obecnym wzroście cen przeważająca większość Polaków wybiera gabinety prywatne, godząc się z wydatkiem. Jednak na tak kosmiczną kwotę pacjentka nie była przygotowana. Kiedy zobaczyła paragon, momentalnie pobladła.

Dentysta nie kosztuje mało — nawet przy obecnym wzroście cen przeważająca większość Polaków wybiera gabinety prywatne, godząc się z wydatkiem. Jednak na tak kosmiczną kwotę pacjentka nie była przygotowana. Kiedy zobaczyła paragon, momentalnie pobladła.

Pewna kobieta zgłosiła się do poradni stomatologicznej z dwoma problemami. Kiedy jednak te zniknęły — natychmiast pojawił się kolejny. Wybierając usługę pacjentka była przygotowana na spory wydatek. Ostateczna kwota przerosła najśmielsze oczekiwania.

Dentysta słono podsumował leczenie dwóch zębów. Pacjentka oniemiała, gdy zobaczyła paragon

Prywatne usługi stomatologiczne nigdy nie należały do najtańszych, a mimo to, jak przytacza Fakt, decyduje się na nie aż 82% Polaków. Podczas pandemii cenniki podskoczyły w niektórych gabinetach nawet o 200 zł a inflacja i zaporowe ceny mediów dokończyły dzieła.

Obecnie w samej Warszawie pakiet higienizacji kosztuje nawet ponad 400 zł, nie wspominając o leczeniu kanałowym, które spędza sen z powiek pacjentom nieprzygotowanym na wydatek rzędu ponad 1500 zł.

Profesjonalny, skuteczny i stosunkowo tani dentysta jest obecnie jednym z bardziej chodliwych towarów na „rynku szeptanym”. Okazuje się jednak, że nawet sprawdzona, znana nam już klinika potrafi sprawić nieprzyjemną niespodziankę. Przekonała się o tym czytelniczka Faktu.

Mieszkanka Łodzi po raz drugi trafiła do tego samego gabinetu. Jeszcze w grudniu za leczenie jednego zęba zapłaciła 300 zł. Tym razem do zrobienia były dwa kolejne — górna czwórka i piątka. Przez ponad godzinę, ze znieczuleniem, dentysta usuwał próchnicę i łatał ubytki.

Po skończonym zabiegu kobieta udała się do kasy, aby zapłacić… aż oniemiała, kiedy dowiedziała się, ile kosztowała ją ta „przyjemność”. Na paragonie widniała łączna kwota 770 zł. 

W ten sposób do medialnej kolekcji dołączył kolejny „rachunek grozy” a pacjenci z niepokojem patrzą w przyszłość. Oczywiście zdrowie jest na pierwszym miejscu a stan uzębienia, niezależnie od sytuacji gospodarczej, nie powinien być czymś, na czym się oszczędza. Jednak kogo będzie stać na profesjonalne usługi stomatologiczne, jeśli ceny wzrosną jeszcze bardziej?

Dentysta

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Polski jasnowidz nie ma wątpliwości. Ma się wydarzyć za kilka miesięcy: „coś wielkiego, co nas przerazi”
    2. Ksiądz wpadł w szał podczas mszy. Dostał sms od parafianki, wideo trafiło do sieci
    3. Nie żyje ceniona dziennikarka. Polacy uwielbiali jej nietypowy głos, miała tylko 66 lat

Źródło: Fakt, Dziennik Wschodni

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Cudowne nowiny od Natalii Kukulskiej. Pokazała najmłodszą córeczkę
Czytaj więcej >

Nowości

Skiba rozwiódł się i już planuje ślub z 26 lat młodszą. Wyszło na jaw, dlaczego tak im się spieszy
Czytaj więcej >

Nowości

Wszystko zadziało się, gdy Grażyna Torbicka trafiła do szpitala. Była zdumiona, kogo tam zobaczyła
Czytaj więcej >

Nowości

Martyna z "Nasz nowy dom" pokazała w jakich mieszka warunkach. Niepojęte, jej dom nadaje się do remontu
Czytaj więcej >

Nowości

"Niewiele możemy". Biskup na kazaniu zaczął mówić o Marcie Kubackiej, poruszające słowa
Czytaj więcej >

Nowości

Magda Gessler przed chwilą wydała komunikat. Przyznała się do haniebnego zachowania
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]