Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Lidia Kossakowska spłonęła we własnym domu, stał się dla niej pułapką. Ujawniono nowe informacje
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 06.06.2023 11:48

Lidia Kossakowska spłonęła we własnym domu, stał się dla niej pułapką. Ujawniono nowe informacje

świeczka
fot. Canva, zdjęcia poglądowe

Śledztwo w sprawie pożaru, w którym zginęła Lidia Kossakowska, zostało zakończone. Prokuratura ustaliła, że ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i pisarka znajdująca się na piętrze znalazła się w pułapce, z której już nie udało jej się uciec.

Wszystko wydarzyło się na podwarszawskiej działce w Starych Załubicach, która była inspiracją dla kobiety. O tej posesji wypowiadała się bardzo ciepło, była ona dla niej inspiracją.

Lidia Kossakowska zginęła w pożarze

Tragedia zadziała się niedługo po tym, jak Lidia Kossakowska pojawiła się na działce wraz z mężem. To w tym miejscu spędzała całe lato. W nocy straż pożarna przyjęła zgłoszenie, z którego wynikało, że płomienie objęły cały budynek, a w środku domu znajdowała się jedna osoba.

Nie udało się ewakuować pisarki, która znajdowała się wewnątrz. Strażacy wydobyli spalone ciało, a w pożarze życie straciły też zwierzęta kobiety.

Osoba z ekipy „Nasz nowy dom” zdradziła, jaka naprawdę jest Elżbieta Romanowska

Zakończyło się śledztwo w sprawie śmierci Lidii Kossakowskiej

Prokuratura przeprowadziła śledztwo w sprawie śmierci Lidii Kossakowskiej.

- Biegły do spraw pożarnictwa zaznaczył, że w związku z drewnianą konstrukcją, ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, a pisarka, która znajdowała się na piętrze, nie miała możliwości ewakuacji - powiedziała Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Kobieta dodała, że ze względu na to, w jakim stanie było pogorzelisko, nie udało się ustalić przyczyny pożaru.

Twórczość Lidii Kossakowskiej

Książki Lidii Kossakowskiej były inspirowane mitologiami i pisarka specjalizowała się w tematyce aniołów. Pisała także dzieła, które były oparte na wierzeniach Jakutów.

Jej śmierć wstrząsnęła branżą literacką. Wiele osób publicznie żegnało pisarkę.

- Nie żyje Maja Lidia Kossakowska - jedyna prawdziwa królowa aniołów. Odeszła nagle i tragicznie zostawiając nas wszystkich (a zwłaszcza cierpiących bliskich) w zgliszczach niepowetowanej strat - napisał o niej Jakub Ćwiek.

Źródło: fakt.pl

Tagi: śmierć