Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nieprawdopodobne, w Tłusty Czwartek Lidl rozda pączki za darmo. Uwaga, trzeba spełnić jeden wymóg
Karol Osiński
Karol Osiński 10.02.2021 18:40

Nieprawdopodobne, w Tłusty Czwartek Lidl rozda pączki za darmo. Uwaga, trzeba spełnić jeden wymóg

dance dance dance
fot. lelum.pl

Sieć supermarketów Lidl przygotowała dla swoich klientów specjalną promocję. Z uwagi na zbliżający się wielkimi krokami Tłusty Czwartek włodarze sklepu zorganizowali specjalną okazję dla kupujących w sieci. Każdy korzystający z aplikacji Lidl Plus po wcześniejszym aktywowaniu odpowiedniego kuponu i wyborze czterech pączków, jednego może otrzymać za darmo.

Tłusty Czwartek jest tradycją sięgającą niepamiętnych czasów. Tradycja zajadania się pączkami przyszła do Polski w XVI wieku, a wraz z biegiem czasu bardzo się rozwinęła. Do tego stopnia, że dziś w sklepach możemy spotkać najrozmaitsze promocje.

Lidl: promocja na Tłusty Czwartek

Świętowanie Tłustego Czwartku należy do jednego z najprzyjemniejszych dni w roku. Ludzie uwielbiają wspólnie zajadać się słodkimi pączkami, czy faworkami, dlatego też szukają sposobów, by jak najtaniej się w nie zaopatrzyć. I tutaj z pomocą przychodzi sieć supermarketów Lidl, która przygotowała dla swoich klientów wyjątkową promocję.

Niestety nie dotyczy ona wszystkich. Wymogiem do bycia nią objętym, jest posiadanie aplikacji Lidl Plus, w której należy aktywować odpowiedni kupon, a następnie wybrać cztery pączki z bogatego portfolio, które Lidl przygotował dla użytkowników.

Jak widać Tłusty Czwartek nie jest obojętny szefostwu sklepu, gdyż udostępnili niezwykle rozmaitą ofertę w wyborze smaków pączków. Można tam znaleźć m.in. pączki z cukrem pudrem, czekoladowe, brownie, marshmallow, pinky, truskawkowe, orzechowe, karmelowe, oraz panna cotta.

Tuż po wyborze czterech najbardziej pasujących naszym wymaganiom pączków i wcześniejszym zeskanowaniu kuponu oraz karty lojalnościowej, należy dodać je do swoich zakupów, by system automatycznie odjął od rachunku kwotę równą cenie najtańszego, wybranego przez nas pączka.

Czym jest Tłusty Czwartek?

Tłusty Czwartek jest świętem, w którym Polacy spożywają słodkie pokarmy, tj. pączki, faworki, donuty, torty, czy inne frykasy, których mało kto by się powstydził. Jednak, co ciekawe pierwotnie to święto wcale nie opierało się na jedzeniu słodkości.

Zwyczaj ten przyszedł do Polski dopiero w XVI wieku. Wcześniej rodacy zajadali wspólnie takie posiłki jak: kapusta, mięso, skwarki, czy słonina, a ostatnie dni karnawału nazywane były mięsopustem. Założeniem tego dnia było najedzenie się na tyle, by przez następne 40 dni Wielkiego Postu zachowywać umiar w jedzeniu i piciu.

Lidl, to niejedyny sklep, który zadbał o swoich klientów. Równie atrakcyjną promocję wystosowała dla swoich klientów Biedronka. Więcej szczegółów na ten temat poznacie klikając w >ten< link.

Bez wątpienia znajdą się tutaj także ludzie uwielbiający kuchnię popularnej polskiej restauratorki, Magdy Gessler. Królowa TVN także przygotowała dla swoich klientów nie lada okazję na Tłusty Czwartek, jednak w tym przypadku koszt będzie nieco większy niż w dwóch przykładach przytoczonych powyżej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: biznes.radiozet.pl