Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Lody o smaku marihuany. Absolutny HIT
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 22.11.2018 18:46

Lody o smaku marihuany. Absolutny HIT

Lody
Fot. VANIGLIA DLA EMERALDREPORT.COM

Lody o smaku marihuany. Myśleliście, że to niemożliwe? Myliliście się! Izraelski producent zaprezentował na targach CannaTech w Tel Avivie smak, króry zachwyci niejednego z nas. Spróbujecie?

Marihuana i jej legalizacja to temat, który nie schodzi z ust ludzi już od wielu lat. W Izraelu podejście do liści konopi indyjskich wciąż jest bardzo radykalne. Jak zatem udało się tam stworzyć lody, które smakują jak popularny narkotyk? Spróbujemy rozwikłać dla was tę zagadkę.

Gdzie kupić lody o smaku marihuany?

Nie są one jeszcze dostępne w sprzedaży. Zaprezentowane zostały na targach CannaTech, które mają na celu rozpowszechnianie informacji, dotyczących konopi. Co roku obecni są tam naukowcy, ludzie związani z przemysłem czy medycyną. Owocem tegorocznej edycji są lody o smaku marihuany. Niektórzy oceniają ich smak, jako dziwny, innym bardzo przypadł do gustu. Fima Vaniglia, bo o niej mowa, oferuje swoim klientom nie tylko lody o smaku marihuany, ale także kremowej whisky, chałwy bez cukru z ziarnami maku czy gruszki w czerwonym winie.

Czym są lody o smaku marihuany?

To mieszanka orzechów i ziół. To oczywiście nie wszystko. W deserze znajdziemy także olej z terpeny oraz nasion konopi. Kolor lodów o smaku konopi jest ciemnozielony. Posypka to liściaste zioło, jednak można przypuszczać, że nie jest to marihuana, ponieważ władze Izraela są w tej kwestii bardzo radykalne. Marihuana to określenie na substancje psychoaktywne, które wydobywane są ze szczytów kwiatowo-nasiennych oraz liści konopi indyjskich.

Większość ludzi nie wie, jak smakuje marihuana w potrawach, bo liści się nie je. Przestudiowałem budowę konopi, żeby wydobyć z niej cały aromat, ale nie dodałem rośliny do lodów – powiedział właścicieł firmy Vanigla, Itay Rogozinsky w rozmowie z No Camels, portalem piszącym o start-upach.

– Gdy tylko rząd zalegalizuje CBD, od razu dodamy go do lodów – stwierdził Rogozinsky.

CBD, w przeciwieństwie do THC nie jest związkiem psychoaktywnym. Jest on legalny w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych.

Jaki jest wpływ marihuany na nasz organizm?

Ma ona działanie zarówno pozytywne, jak i negatywne. Miłośnicy tej substancji psychoaktywnej uważają, że szkody, jakie wynikają z jej palenia, są niewspółmierne do zalet jej stosowanie.

Negatywy obejmują zaburzone postrzeganie rzeczywistości, zaburzenia logicznego myślenia, czy zaburzenia pamięci i koordynacji ruchowej. Mogą wystąpić również bóle głowy, apatia czy drażliwość lub nadmierna senność. Chociaż czasem bywa na odwrót. marihuana może powodować u ludzi bezsenność. Zalety marihuany to m.in. wspomaganie przez nią leczenia chorób nowotworowych (np. rak piersi, glejak mózgu) czy padaczki. Jest przydatna również w niwelowaniu niektórych skutków chemioterapii, takich jak nudności czy wymioty. Ma również właściwości przeciwbólowe i rozkurczające.

Ostatnio w naszym kraju zrobiło się głośno na temat medycznej marihuany, jej zastosowań i kwestii legalności.

– Nie jestem przeciwko preparatom wytworzonym na bazie marihuany. Jestem jednak za utrzymaniem zdrowego rozsądku. Lekarz zobowiązany jest przestrzegać zasad zawartych w Kodeksie Etyki Lekarskiej, a tam mamy zapisane, że musimy działać na podstawie medycyny opartej na dowodach naukowych. Choć można dopatrzyć się korzystnych efektów stosowania preparatów na bazie marihuany, to przy każdym poleceniu danego preparatu trzeba rozważyć skutki pozytywne i negatywne. Pozytywne muszą przeważać –powiedział dr n. med. Maciej Hamankiewicz w wywiadzie dla Polska The Times.

– To, że w innych krajach dopuszczono marihuanę do obrotu, nie oznacza, iż można produkować ją w garażu czy na balkonie. Nie można dopuszczać do tego, żeby na balkonie rosły makówki, które pani dziecko bądź sąsiad sobie zerwie. Wszystko musi być pod pełną kontrolą głównego inspektora farmaceutycznego, wystandaryzowane. Przestrzegam osoby, które kupują holenderski olej konopny. A są firmy w Polsce, które to rozprowadzają bezpośrednio bądź drogą internetową – stwierdził.

Lody o smaku konopi indyjskich można kupić między innymi w jednej z najstarszych cukierni w Gdyni! Spróbujcie ich w cukierni Delicje, która ma swój lokal w Centrum Handlowym Riviera.

Lody o smaku marihuany – ZOBACZ ZDJĘCIE:

Lody o smaku marihuany

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najnowsza kolekcja PRIMAMODA – najświeższe trendy na wyciągnięcie ręki
  2. Ośmieszanie dzieci w internecie? Robi to tysiące rodziców
  3. Polacy na Tinderze. NIE uwierzycie co piszą i jakie zdjęcie dodają

źródło: fpiec.pl, polskatimes.pl, zdrowie.tvn.pl