Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Łódź: 20-latka uniewinniona, za zabicie mężczyzny, który próbował ją zgwałcić
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 28.08.2018 18:23

Łódź: 20-latka uniewinniona, za zabicie mężczyzny, który próbował ją zgwałcić

Łódź
Fot.lodz.sa.gov.pl

Łódź, alkohol i dziewczyna. Za tym pozornie prostym ciągiem wyrazów skrywa się przerażający i krwawy incydent. Dwudziestolatka z Łodzi zabiła swojego niedoszłego gwałciciela i została uniewinniona.

Do sytuacji doszło kilka dni temu. Młoda kobieta piła alkohol z grupką nowo poznanych mężczyzn i wróciła do domu z jednym z nich. Początkowo kulturalna zabawa przerodziła się w krwawy dramat.

Łódź, dziewczyna zabiła gwałciciela?

Nic nie wskazywało na tragedię. Mężczyźni, z którymi 20-latka piła alkohol byli mili i kulturalni. Po 21:00 kobieta poszła do domu z jednym z nich. Długo rozmawiali, mężczyzna zrobił dziewczynie kanapki i położył nóż obok, na stole. Po jakimś czasie dziewczyna poczuła senność, więc zdjęła bluzkę i położyła się na wersalce i zasnęła. Obudziła się niedługo potem, czując, że ktoś ją dotyka. Zauważyła wtedy, że jest zupełnie naga, a nad nią stoi mężczyzna bez ubrań. Nowo poznany znajomy zaproponował jej seks, ale odmówiła. Chciała uciec, ale mężczyzna zagrodził jej drogę. Młoda kobieta zaczęła krzyczeć, wtedy on złapał ją za włosy i zaczął ciągnąć po podłodze. Kiedy dziewczyna oswobodziła się, chwyciła za leżący na stole nóż i zaczęła okładać mężczyznę zadając mu powierzchowne rany. Niedoszły gwałciciel chciał wyrwać nóż z rąk dziewczyny, ale ta zaczęła wymachiwać nożem na oślep i w końcu zadała mu ostateczny cios w klatkę piersiową, w wyniku którego mężczyzna zmarł. Takiej historii Łódź dawno nie widziała.

Sąd orzekł, że kobieta działała w samoobronie koniecznej. Dziewczyna próbowała odeprzeć atak na jej dobro chronione prawem, jakim jest wolność seksualna.

Każda osoba, atakując dobro chronione prawem, a przede wszystkim dopuszczając się zamachu na wolność seksualną napadniętej, musi liczyć się z akcją obronną z jej strony i to taką, która będzie konieczna do odparcia zamachu, a w związku z tym powinna brać również pod uwagę możliwość doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu czy zgoła utraty życia -uzasadnił uniewinniający wyrok sąd. Czy Łódź jest miastem, w którym napastowana kobieta może czuć się bezpiecznie, po aferze z 20-latką?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polak zagra w filmie Tarantino! Obok Leonardo DiCaprio i Brada Pitta
  2. Quebonafide kiedyś i dziś. Raper kiedyś nie był „badboy’em”
  3. W trakcie rozwodu ważyła 200 kg. Dziś jej były mąż chce do niej wrócić!

źródło: onet.pl, expressilustrowany.pl