Rozrywka.Lelum.pl

fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”

Łukasz Nowicki dyskutował z gośćmi „Pytania na Śniadanie”. Stanowczo wypowiedział się o piciu alkoholu

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Zaskakująca scena w „Pytanie na Śniadanie”. Łukasz Nowicki wdał się w dyskusję z gośćmi, z jego strony padło nieoczekiwane wyznanie. Poszło o alkohol na studniówce. 

Zaskakująca scena w „Pytanie na Śniadanie”. Łukasz Nowicki wdał się w dyskusję z gośćmi, z jego strony padło nieoczekiwane wyznanie. Poszło o alkohol na studniówce. 

Poniedziałkowe „Pytanie na Śniadanie” poprowadzili Łukasz Nowicki i Małgorzata Opczowska. Widzowie nie spodziewali się, że jeden z segmentów zaowocuje dyskusją pomiędzy gospodarzem a gośćmi. W przypływie szczerości lubiany prezenter pokusił się o zaskakujące wyznanie.

„Pytanie na Śniadanie”: Łukasz Nowicki zdecydowanie wszedł gościom w słowo

Styczeń to wyjątkowy miesiąc dla każdego maturzysty. To właśnie w tym miesiącu uczniowie i nauczyciele wspólnie świętują przed zbliżającymi się egzaminami dojrzałości. Dlatego w poniedziałek do studia „Pytania na śniadanie” zawitali goście, którzy w tym temacie mieli naprawdę dużo do powiedzenia.

Aria Martelle, młoda influencerka kilkukrotnie miała okazję przeżyć słynną studniówkę — także jako osoba towarzysząca. Wprost przyznała, że na imprezach, w których brała udział zazwyczaj istniała wersja „oficjalna” i „nieoficjalna” w kwestii spożywania alkoholu. Była jednak zdania, że pełnoletni ludzie, bawiący się poza szkołą, mają prawo do takiego korzystania z zabawy, a widywała też nauczycieli, którzy się do nich przyłączali.

Z jej zdaniem zauważalnie nie zgadzała się jednak dwójka pozostałych gości — dyrektor warszawskiego liceum Krzysztof Maksymow oraz dziennikarka, psycholog i mama piątki dzieci, Katarzyna Jaworska.

Gościni wyraziła dumę z tego, że jej pociechy uczęszczają do bardziej „konserwatywnej” szkoły i jasno dała do zrozumienia, że dla niej młodzież, która bawi się bez alkoholu — bawi się lepiej. Także z psychologicznego punktu widzenia wspomniała o licznych uzależnieniach i problemach młodych ludzi z używkami.

Z kolei dyrektor zwrócił uwagę na fakt, że nie tylko sam nie chciałby być świadkiem sytuacji, w których jego uczniowie spożywaliby alkohol — zasugerował, że takie zezwolenie mogłoby być krzywdzące dla osób z traumatycznymi doświadczeniami i niechęcią do alkoholu.

Łukasz Nowicki od samego początku zaznaczał, że w tej rozmowie będzie „adwokatem diabła”. Mocno zaznaczał też fakt, że hotel, czy wynajęta sala bankietowa kieruje się zupełnie innymi zasadami niż budynek szkoły.

– Mam 18 lat, mam dowód osobisty, idę do hotelu, mam ochotę na lampkę wina, dlaczego nie? – wpadł w słowo gościom.

„Pytanie na Śniadanie”: Łukasz Nowicki nie wytrzymał. Podzielił się szczerym wyznaniem

Gospodarz „Pytania na śniadanie” podkreślił, że doskonale pamięta sytuację z własnej młodości — wspominał, że „zakazany owoc” smakował najlepiej i im więcej zakazów nakładano na niego i jego rówieśników, tym większa była pokusa, by je łamać — i to w sposób nierzadko skrajny.

Poparła go z resztą Opczowska, wspominając też sytuację, w której młodzieży zakazano spożywać alkohol na studniówce, podczas gdy grono pedagogiczne bez przeszkód raczyło się procentami.

– Nie mówimy o tym, czy alkohol jest dobry, czy zły. Ja wojuję z zakazami, one się nie sprawdzają. W moim życiu było tak, że, jak coś było zakazane, to ja bardzo lubiłem łamać te zakazy. Jeżeli byłaby rozmowa, to ok, ale najczęściej rozmowy nie ma, jest nie, bo nie, a wtedy młodzi ludzie mówią: „wała” – oponował Łukasz Nowicki.

Z kolei na argument, że podczas zabawy niektóre osoby towarzyszące mogą być niepełnoletnie, odparował w sposób zupełnie nieoczekiwany. Nie zamierzał dosładzać rzeczywistości.

– Jak ja byłem niepełnoletni, to też już piłem. Oczywiście, że tak – rzucił.

Zaskoczeni?

Pytanie na Śniadanie Łukasz Nowicki
Pytanie na Śniadanie Łukasz Nowicki
Pytanie na Śniadanie Łukasz Nowicki
Łukasz Nowicki Pytanie na śniadanie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wiele babć nie chce tego robić, ale boją się odmówić. Problem, o którym wiele osób nie ma pojęcia
  2. Pokazał, co działo się z jego umierającą żoną. Widok mrozi krew w żyłach
  3. Chciała tylko wziąć udział w wyzwaniu z TikToka. 12-letnia dziewczynka nie żyje

Tagi:

Podobne artykuły

Programy

"The Voice Kids": dwa potężne talenty w drużynie Kwiatkowskiego, na wizji zrobili coś wielkiego
Czytaj więcej >

Programy

Agustin Egurrola najpierw nadał córce niespotykane imię. Teraz w "PnŚ" pochwalił się synem
Czytaj więcej >

Programy

"Milionerzy": pani Ania oszołomiła Urbańskiego, imponujące co zrobiła
Czytaj więcej >

Programy

Prowadził transmisję na żywo i płakał. Robert Uziel z "Chłopaków do wzięcia" przeżywa trudny czas
Czytaj więcej >

Programy

Pogodynka nagle zdjęta z anteny "Pytania na śniadanie". W tle kiełbasa, co tam się wydarzyło?
Czytaj więcej >

Programy

Po słowach gościni "Pytania na śniadanie" Iza Krzan wygoniła Kammela z planu. "Panowie, wychodzimy"
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]