Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje najbardziej legendarny aktor w historii Polski. Grał w „Klanie”, „Samo życie” czy „Lalce”
Kamil Ciszek-Skwierczyński
Kamil Ciszek-Skwierczyński 21.05.2018 17:04

Nie żyje najbardziej legendarny aktor w historii Polski. Grał w „Klanie”, „Samo życie” czy „Lalce”

nie żyje John Witherspoon
fot. twitter.com/John_POPS_Spoon

To bardzo smutne wiadomości. Nie żyje Maciej Maciejewski aktor teatralny i filmowy, znany z seriali „Klan”, „Adam i Ewa” czy „Samo Życie”. Był związany z Teatrem Polskim w Warszawie i Teatrem Polskiego Radia.

Maciej Maciejewski był fenomenalnym aktorem, a przy okazji – bezsprzecznie najbardziej legendarnym w historii tego kraju. Odszedł w wieku 103 lat – czyni go to najdłużej żyjącym polskim aktorem. Aktor zadebiutował w 1951 roku w „Młodości Chopina”. Później grał epizodyczne role w takich produkcjach jak „Epilog norymberski”, „Wielka miłość Balzaka” i „Lalka”. W 2012 roku zagrał w swoim ostatnim filmie „Życie Pi”.

Klan – serial stracił znanego aktora

Aktor grał również w serialach. Widzowie znają go przede wszystkim z ról w takich produkcjach telewizyjnych jak Klan, Adam i Ewa oraz Samo życie. Klan to polski serial telewizyjny, emitowany na antenie TVP1 od 22 września 1997. Jest najdłuższym pod względem lat nieprzerwanej emisji i liczby odcinków.

Maciej Maciejewski: nie żyje legendarny aktor

Oprócz ról w filmach i serialach aktor miał bogaty dorobek artystyczny także w teatrze. W samym teatrze telewizji zagrał w ponad 40 spektaklach. Ostatni występ teatralny aktora odbył się w 2008 roku. Grał wtedy w „Przygodach Sindbada żeglarza”.

Jest to wielki cios nie tylko dla rodziny Macieja Maciejewskiego. Był niekwestionowaną legendą w historii polskiej sceny filmowej i teatralnej. Aktor miał oddaną rzeszę fanów, którzy są załamani nagłym odejściem Maciejewskiego.

Wszyscy łączymy się w bólu wraz z rodziną i składamy im szczere kondolencje. Na naszych oczach odszedł wielki człowiek, który nigdy nie zostanie zapomniany ani zastąpiony.

źródło: pikio.pl 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zabawna reakcja BYŁEJ dziewczyny księcia Harry’ego na ślubie. Szybko stała się memem
  2. Fani żegnają aktorkę Rodzinka.pl. Przykra informacja
  3. Lewandowscy skaczą z radości! Ich rodzina znów się powiększy
  4. Wiemy, co Meghan wyszeptała do ucha księcia Harry’ego przed pocałunkiem
  5. Na co dzień jest przepiękną dziennikarką Polsatu. Dziś przyparta do muru i zaszczuta