Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Marcin Mroczek nie dał sobie w kaszę dmuchać. Po tym, jak Morawski go oczernił, od razu zareagował
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 07.06.2023 17:58

Marcin Mroczek nie dał sobie w kaszę dmuchać. Po tym, jak Morawski go oczernił, od razu zareagował

Marcin Mroczek, Cezary Morawski
fot. kadr z programu „M jak miłość”, KAPiF

Cezary Morawski w niedawnym wywiadzie nie przebierał w słowach komentując aktorskie umiejętności swoich ekranowych synów, czyli Marcina i Rafała Mroczków. Mężczyźni grali wspólnie w serialu „M jak miłość”, gdzie aktor przez 391 odcinków wcielał się w Krzysztofa Zduńskiego, męża Marii i ojca Piotrka i Pawła. 

Marcin Mroczek postanowił nie zignorować tej wypowiedzi i wymownie na nią zareagował. 

Rafał i Marcin Mroczek skrytykowani przez Cezarego Morawskiego

Rafał i Marcin Mroczek wcielają się w Piotra i Pawła Zduńskich od 1. odcinka serialu „M jak miłość”, czyli od 23 lat. Choć najbardziej rozpoznawalni polscy bliźniacy od lat regularnie pojawiają się na ekranach, wcale nie chcieli zostać aktorami, a do udziału w castingu do serialu TVP2 namówiła ich mama. 

Cezary Morawski w niedawnej rozmowie z „Tele Tygodniem” niepochlebnie wyraził się o umiejętnościach aktorskich swoich ekranowych synów:

– W dzisiejszych czasach doszliśmy do takiego absurdu, że pod hasłem aktor może występować dosłownie każdy. W świecie filmowym ten absurd jest o tyle większy, że dla producenta aktorem jest już ktoś, kto stanie przed kamerą. Bez względu na to, czy ma wykształcenie, czy nie – powiedział.

"Rączka się pojawiła". Cichopek i Kurzajewski zachwyceni dzieckiem podczas USG. Mała dziewczynka skradła ich serce

Cezary Morawski ostro o aktorskich umiejętnościach Rafała i Marcina Mroczek

Na tym Cezary Morawski nie poprzestał, uderzając w nich personalnie:

 – W pewnym momencie podjęli decyzję, że zostają i grają dalej. Zresztą nawet nie grają. Po prostu dają się filmować jako Mroczki. Oczywiście w międzyczasie nauczyli się pewnych zachowań przed kamerą, ale to nadal są Mroczki przez nią podglądani – dodał.

Krytyczna wypowiedź Cezarego Morawskiego najwyraźniej dotarła także do uszu braci Mroczek, ponieważ Marcin postanowił się do niej odnieść. 

Marcin Mroczek zareagował na słowa swojego ekranowego ojca

Serialowy Piotr Zduński zamieścił na swoim InstaStory wymowny komentarz. W relacji zamieścił zdjęcie sprzed lat, na którym obsada serialu „M jak miłość” wspólnie trzyma statuetkę Telekamer. Produkcja zdobyła nagrodę dla najlepszego serialu w 2004, 2005 i 2006 roku, a w 2007 roku otrzymała nagrodę specjalną – Złotą Telekamerę Tele Tygodnia. Na zdjęciu widać Rafała i Marcina Mroczek, Cezarego Morawskiego oraz Katarzynę Cichopek, która w serialu wciela się w Kingę Filarską-Zduńską, żonę Piotrka. 

– Bez komentarza… – pojawia się napis pod zdjęciem. Obok niego można zobaczyć awatar niezawodowego aktora, który uderza dłonią w czoło. 

Marcin Mroczek InstaStory 07-06-2023.PNG
fot. Instagram/mroczek_marcin

Źródło: Pudelek, Tele Tydzień, se.pl, Film Polski