Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Marszałek senatu skontaktował się z żoną Rafała Trzaskowskiego. ,,Jestem do całkowitej dyspozycji swojego przyjaciela”
Julia Smoleń
Julia Smoleń 23.03.2021 22:15

Marszałek senatu skontaktował się z żoną Rafała Trzaskowskiego. ,,Jestem do całkowitej dyspozycji swojego przyjaciela”

rafał trzaskowski
fot. European People’s Party – A23A2439, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83200099

Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu, w Gościu Wydarzeń wypowiedział się na temat stanu zdrowia prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski poinformował dziś, że ze względu na swój stan zdrowia – zarażenie koronawirusem – trafił do szpitala.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, poinformował poprzez social media, że jest w szpitalu. Niecałe dwa tygodnie temu prezydent Warszawy ujawnił informację na temat dodatniego wyniku testu na obecność koronawirusa. Zachorowała również jego rodzina – żona i dzieci.

Rafał Trzaskowski w szpitalu

O stanie zdrowia Rafała Trzaskowskiego poinformował również Tomasz Grodzki, marszałek senatu. W Gościu Wydarzeń powiedział, że rozmawiał z żoną prezydenta Warszawy. Jak się czuje Rafał Trzaskowski?

Z Rafałem Trzaskowskim nie rozmawiałem, bo choremu należy się odpoczynek, rekonwalescencja i trochę zwolnienia aktywności. Natomiast jestem w kontakcie z żoną Rafała. Zaoferowałem pomoc – powiedział marszałek senatu, Tomasz Grodzki.

Wiem, że ma świetną opiekę i jestem do dyspozycji swojego przyjaciela, jeżeli byłaby taka potrzeba – dodał Tomasz Grodzki. Marszałek poradził również, żeby pacjenci zarażeni koronawirusem nie zwlekali do momentu aż objawy się rozchulają. Podkreślił, że wcześniejsza decyzja, by szybciej zgłosić się po pomoc będzie istotna w bardziej efektywnym leczeniu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:
Prezydent Warszawy już raz był zagrożony możliwością zarażenia koronawirusem. W listopadzie 2020 roku Rafał Trzaskowski przebywał na kwarantannie, ponieważ miał kontakt z osobą zarażoną. W tamtym czasie nie stwierdzono u niego zarażenia COVID-19.

Rafał Trzaskowski – stan zdrowia

Jednak z relacji Tomasza Grodzkiego wynika, że stan zdrowia Rafała Trzaskowskiego jest stabilny. Z pewnością można wierzyć, że prezydent Warszawy jest w dobrych rękach.
Trzecia fala koronawirusa okazała się być dużo silniejsza niż dwie poprzednie. Rząd wprowadził dodatkowe restrykcje, a przed Wielkanocą możliwe, że jeszcze więcej branży zostanie zamrożonych na pewien okres.
Warto w tym czasie dbać o siebie szczególnie uważnie. W walce z wirusem z pewnością pomagają maseczki higieniczne, częste mycie dłoni oraz unikanie dużych skupisk ludzi. To drobne przyzwyczajenia, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na spowolnienie rozwoju trzeciej fali pandemii.
Przypomnijmy, że od 20 marca do 9 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia w całym kraju. Możliwe, że przed świętami Wielkanocy pojawią się nowe restrykcje.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl, wiadomoscigazeta.pl