Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Marta Kaczyńska wspomina słowa zmarłego ojca. Nikt się nie spodziewał
Karol Osiński
Karol Osiński 25.08.2020 00:21

Marta Kaczyńska wspomina słowa zmarłego ojca. Nikt się nie spodziewał

Mąż Marty Kaczyńskiej
fot. screen z youtube.com Telewizja Pomerania

Marta Kaczyńska w felietonie dla Tygodnika Sieci zamieściła kilka słów, którymi odwołała się do historii. Słowa te na pewno nie wywołają uśmiechu na twarzy wyznawcom ideologii prawicy. Szczególnie niezadowoleni mogą być ci, którzy stawiają na liberalizm gospodarczy.

Marta Kaczyńska zazwyczaj nie porusza tematów wielkiej polityki. Jednak bywają takie, obok których ciężko przejść jej obojętnie. Kiedy odnosi się do świata polityki, robi to w bardzo subtelny i delikatny sposób, jednocześnie wbijając szpilkę. W felietonie dla Tygodnika Sieci wspomniała słowa ś.p. ojca. Prawica nie będzie zadowolona.

Marta Kaczyńska – W rocznicę sierpnia ’80

Materiał opublikowany przez Martę Kaczyńską na łamach tygodnika może wywołać wiele kontrowersji. W wymownie zatytułowanym felietonie wspomina historię wielkiego ruchu Solidarności, który według niej pokazał – ogromne zdolności polskiego społeczeństwa do samoorganizacji, współpracy, stawiania sobie wspólnych celów i walki o nie. Nie wspomniała natomiast nic o przywódcy ruchu Lechu Wałęsie.

Marta Kaczyńska wspomniała również o papieżu Janie Pawle II i naukach społecznych kościoła. To, co może nie spodobać się znacznej części prawicowców z Konfederacji- jest odniesienie do słów Lecha Kaczyńskiego, gdy ten sprawował już urząd Prezydenta Polski. Jak wiadomo, są oni wyjątkowo wyczuleni na lewicowe podejście do gospodarki. Słowa Marty Kaczyńskiej mogą wywołać naprawdę wielką burzę, ponieważ tematy polityczne są jednymi z najchętniej podejmowanych w dyskusjach publicznych.

  1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał jedynie 38 lat, rodzina jest zdruzgotana
  2. Czuła jedynie ból zęba. Nikt się nie spodziewał, że to objaw niebezpiecznej choroby

Co powiedział Lech Kaczyński?

W swoim felietonie Marta Kaczyńska przekonywała:

– Prezydent Lech Kaczyński podkreślał, że Polska stanowiąca państwo wdrażające idee solidarności byłaby spełnieniem nadziei Polaków sprzed 1989 roku, a solidarność w życiu społecznym i gospodarczym stanowi warunek zbliżenia się pod względem ekonomicznym do najbogatszych państw Europy.

Co więcej, przytoczyła słowa ojca, w których wypowiadał się on na temat solidaryzmu społecznego oraz ideach państwa solidarnego

– To dążenie do stworzenia takiego ładu społecznego, w którym przeciwdziała się wykluczeniu, ograniczaniu w korzystaniu z praw człowieka i obywatela, aktywnie współpracuje się na rzecz gospodarczego i cywilizacyjnego awansu kraju – wspomina Marta Kaczyńska.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska opublikowała w tygodniku Sieci felieton zatytułowany W rocznicę Sierpnia ’80.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziennikarka nie wiedziała, że jest jeszcze na wizji. Chwilę później widzom opadły szczęki
  2. TVP wprowadziło widzów w błąd? Afera z „Pytanie na śniadanie”, zwolnieni otwarcie komentują
  3. Wielkie święto w domu Aleksandry Kwaśniewskiej. Z kraju płyną najlepsze życzenia
  4. Halinka Mlynkova rozwodzi się z mężem? Miała zabrać syna i wrócić do Polski z Czech
  5. Wypadek busa w Gliwicach. Nie żyje 9 osób, 67-latek usłyszał zarzuty
  6. Rewelacyjne kotlety mielone po grecku wyprą tradycyjne polskie? Z piorunującą niespodzianką w środku smakują jak ambrozja

Źródło: Tygodnik Sieci

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!