Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Będą pilne zmiany w sprawie maseczek? Pojawił się pomysł, który wielu się nie spodoba
Karol Osiński
Karol Osiński 09.09.2020 15:53

Będą pilne zmiany w sprawie maseczek? Pojawił się pomysł, który wielu się nie spodoba

Agnieszka Włodarczyk
fot. Lelum.pl

Maseczki ochronne są bardzo ważnym elementem codzienności życia Polaków w dobie koronawirusa. Niestety wielu ludzi podchodzi do ich tematu sceptycznie i są wrogo nastawieni. Wkrótce w życie może wejść pomysł, który spowodowałby wielkie zmiany w sprawie ich noszenia. Zapewne nie każdemu to będzie w smak.

Maseczki, które obowiązują w miejscach publicznych to coraz częstszy powód do dyskusji. Od 30 maja 2020 roku każdy Polak ma obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach, w których może narazić na zakażenie osoby trzecie. Niedawno pojawił się pomysł, który może spowodować wielkie zmiany w sprawie noszenia maseczek. Wielu ludziom może się on nie spodobać.

Pojawił się pomysł, który może nie spodobać się wielu ludziom

Portal prawo.pl informuje o wielu nieprzyjemnych sytuacjach dotyczących noszenia maseczek. Coraz częściej zdarza się, że Polacy odmawiają ich noszenia:

– Coraz więcej klientów odmawia zasłaniania nosa i ust w sklepach czy na targowiskach i zapowiada zorganizowane protesty. Na prośbę o założenie maseczki pokazują oświadczenie, że zgodnie z Konstytucją nie mają takiego obowiązku – informuje portal.

Oczywiście podczas panowania koronawirusa jest to bardzo nierozważne podejście, jednak nikt na siłę nie zmusi nikogo do zasłaniania nosa i ust. W tym celu wprowadzone miałyby zostać zmiany, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

  1. Brat Agaty Dudy przerwał milczenie. Na jaw wyszły rodzinne tajemnice
  2. Jeden prosty trik odmieni smak mizerii. Większość osób całe życie robi ją źle

Handlowcy domagają się zmian w przepisach. Ma to zmusić klienta do założenia maseczki

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Rada Centrów Handlowych domagają się zaostrzenia przepisów, które zmuszą klienta do przywdziewania maseczki. Portal prawo.pl informuje, że właściciele sklepów nie mają skutecznych narzędzi do walki z ludźmi narażającymi innych klientów na niebezpieczeństwo.

Polska Rada Centrów Handlowych wystosowała oświadczenie do Ministerstwa Zdrowia:

Pilnie potrzebne są odpowiednie, jednoznaczne regulacje, pozwalające na korzystanie z usług handlowych wyłącznie osobom nienarażającym innych na zakażenie – można przeczytać w oświadczeniu.

Apelują także o wdrożenie jednoznacznego rozwiązania prawnego, które pozwoli na nieobsłużenie klienta, który nie posiada ze sobą maseczki ochronnej. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka ewentualnego zarażenia.

Wielu ludzi spiera się, czy zasłanianie ust i nosa powinno być obowiązkowe. Jednak warto pamiętać, że gdy je nosimy, nie chronimy tylko siebie, ale też innych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

maseczki

Pojawił się pomysł, który może wnieść wielkie zmiany w kwestii noszenia maseczek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilna wiadomość. Służby sanitarne potwierdziły najgorsze, niestety
  2. Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowa
  3. Jej mąż zmarł tragicznie. Włączyła jego komputer i znalazła tylko dwa pliki, treść ścięła ją z nóg
  4. Dotarła do nas tragiczna wiadomość. Jego filmy kochają miliony, niestety nie żyje
  5. Uczestnik ”Tańca z gwiazdami” trafił do szpitala. Jego stan jest poważny
  6. Schabowe wyszły twarde jak podeszwa? Znamy sposób, byś już nigdy nie powtórzyła porażki. Eksperci mają niezawodne tricki, które zawsze się sprawdzają

Źródło: prawo.pl