Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Masz pieniądze w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, banki zapowiadają problemy techniczne
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 29.05.2021 00:26

Masz pieniądze w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, banki zapowiadają problemy techniczne

Bank przerwy w usługach
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Kobieta pobierajaca gotowke z bankomatu Euronetu

Większość z nas ma konto w banku, co sprawia, że coraz mniej osób korzysta z gotówki. Jednak klienci wielu banków mogą natrafić na pewne trudności, dlatego lepiej zaopatrzyć się w mały zapas pieniędzy na nadchodzący weekend.

Każdy bank stara się, aby jego klienci napotykali na jak najmniejszą ilość problemów w korzystaniu z dostępnych dla nich usług. Bo czy może być coś bardziej irytującego niż niemożność użycia karty płatniczej w momencie, kiedy nie mamy przy sobie gotówki?

Dlatego też klienci niektórych banków powinni przed weekendem zaopatrzyć się w zapas gotówki, ponieważ to właśnie wtedy zaplanowane są prace serwisowe, które mogą powodować irytujące problemy.

Prace serwisowe w bankach

Nie ma co ukrywać, że w Polsce króluje płatność bezgotówkowa. Oznacza to, że w wypadku problemów z usługami mobilnymi banków, możemy mieć problem z wypłaceniem swoich pieniędzy lub dokonać płatności kartą, lub BLIKiem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W przypadku klientów ING Banku Śląskiego klienci przez pewien czas nie będą mieć dostępu do modułu Makler zarówno poprzez aplikację, jak i stronę internetową banku. Prace serwisowe zaplanowane są na sobotę 29 maja i potrwają od 8 do 20.

Kolejnym bankiem, który zaplanował na ten weekend prace serwisowe, jest Getin Bank. Zostały one zaplanowane na noc z soboty na niedzielę i mają potrwać od 23 do 8:30. Co niezwykle istotne, w tym czasie zarówno aplikacja, jak i bankowość internetowa nie będą działać.

Na trudności powinni się też przygotować klienci NeoBanku. W ich wypadku będą one miały miejsce również w nocy z soboty na niedzielę, ale zaczną się około godziny 20 i potrwają do 1 w nocy. W tym czasie nie będą działać serwisy internetowe i oddział online. Dodatkowo utrudnione będzie też korzystanie z bankomatów i kart płatniczych.

Na mniejsze kłopoty narażeni będą klienci Alior Banku, którzy w niedzielę pomiędzy godziną 9 a 20 nie będą mogli korzystać z serwisu inwestycyjnego.

Sprawy nieco inaczej mają się w przypadku Nest Banku. Tutaj klienci napotkają na problemy w korzystaniu z usługi Blik, płatności za zakupy internetowe, przelewy natychmiastowe, doładowania telefonu komórkowego, operacje na saszetkach oraz zarządzanie celami oszczędnościowymi. Również zasilanie rachunku bankowego będzie utrudnione.

Na koniec został jeszcze Toyota Bank, którego prace serwisowe zaplanowano na niedzielę i potrwają od 12 do 17. W tym czasie klienci nie będą mieli możliwości autoryzacji płatności kartą.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl