Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nagle podjęto decyzję, nowe zasady w szkołach od 8 września. MEN przekazało oficjalny komunikat
Joanna Szwalikowska
Joanna Szwalikowska 08.09.2020 16:33

Nagle podjęto decyzję, nowe zasady w szkołach od 8 września. MEN przekazało oficjalny komunikat

Agnieszka Włodarczyk
fot. Lelum.pl

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało komunikat dotyczący nowych zasad, które zostaną wprowadzone w szkołach już od 8 września. Kilka dni temu była minister, Anna Zalewska, złożyła propozycję wprowadzenia lekcji trwających po 30 minut z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Teraz będzie taka możliwość.

MEN pilnie wprowadza nowe zasady w szkołach. Nikt nie spodziewał się takiej decyzji. Wiele wciąż pozostanie jednak w rękach dyrektorów szkół. Zmiany będą możliwe już od 8 września. Co będzie wyglądało inaczej?

Nowe zasady w szkołach

Na profilu resortu na Twitterze pojawiła sie informacja o tym, że od dziś będzie istniała możliwość wprowadzenia lekcji trwających od 30 do 60 minut. Podstawowym wymiarem czasu nadal pozostaje 45 minut.

Nie oznacza to jednak, że lekcje będą musiały trwać 30 minut, decyzja o ewentualnym ich skróceniu będzie należała do dyrektorów poszczególnych szkół.

Jak przekazuje MEN, takie rozwiązanie ma pozwolić dostosować czas trwania zajęć edukacyjnych, które będą prowadzone z wykorzystanie metod oraz technik kształcenia na odległość do potrzeb szkoły, oraz przede wszystkim charakteru samych zajęć edukacyjnych.

Nowelizacja rozporządzenia dotyczącego szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z pandemią koronawirusa i przeciwdziałaniu jej została podpisana przez Dariusza Piontkowskiego, przekazuje radiozet.pl. W poniedziałek ukazała się ona w Dzienniku Ustaw, a już od dziś nowe zasady weszły w życie.

  1. Nagła konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Chce wprowadzenia nowych zakazów i ograniczeń
  2. Ostra awantura na antenie Polsat News. „Tadeusz Rydzyk nie jest moim ojcem”

Zmiany funkcjonowania szkół weszły dziś w życie

Nie są to jedyne zmiany, jakie zostały wprowadzone. Po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, dyrektor szkoły będzie miał możliwość czasowego zmodyfikowania tygodniowego, a nawet semestralnego rozkładu zajęć przy wykorzystaniu metod kształcenia na odległość.

W uzasadnieniu poinformowano, że zmiany zostały wprowadzone w związku z wątpliwościami, jakie zgłaszane były przez dyrektorów szkół w sytuacji, kiedy w placówkach czasowo zawieszone zostały zajęcia stacjonarne ze względu na pandemię.

Szczegóły dotyczące zmian wprowadzonych na nowy rok szkolny znajdują się na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Indywidualne nauczanie można prowadzić bez bezpośredniego kontaktu uczeń–nauczyciel, lekcja zdalna od 30 do 60 min.????, a nauczyciel może zmodyfikować tygodniowy rozkład zajęć ????– to nowe rozwiązania prawne wprowadzone na ten rok szkolny ➡️https://t.co/IReRFVMM1E pic.twitter.com/wuWVUNemsF

— Ministerstwo Edukacji Narodowej (@MEN_GOV_PL) September 7, 2020

Tagi: MEN szkoła