Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Sprzed chwili: MEN właśnie opublikowało komunikat. Już jutro będzie za późno, tylko dziś rodzice mogą jeszcze ubiegać się o dodatkowe pieniądze
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 30.11.2020 18:16

Sprzed chwili: MEN właśnie opublikowało komunikat. Już jutro będzie za późno, tylko dziś rodzice mogą jeszcze ubiegać się o dodatkowe pieniądze

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

MEN za pośrednictwem Twittera niedawno opublikowało ważny komunikat. Resort edukacji narodowej przypomina w nim, że dzisiaj, 30 listopada, jest ostatni dzień na składanie wniosków w rządowym programie Dobry Start. To 300 złotych jednorazowej pomocy dla wszystkich uczących się dzieci.

MEN przypomina, że dzisiaj upływa ostatni dzień na składanie wniosków, aby ubiegać się o przyznanie środków z programu Dobry Start. Polki i Polacy mieli na to czas od początku lipca.

MEN udostępniło komunikat w sprawie programu Dobry Start

Dobry Start to program rządowy, w ramach którego rodzice i ich dzieci mogą dostać nawet 300 złotych na wyprawkę szkolną. Środki przysługują wszystkim uczącym się dzieciom do 20. roku życia.

Wnioski można było składać już od początku lipca, jednak na początku tylko w formie elektronicznej. Dopiero od sierpnia ruszyło składanie wniosków w tradycyjnej, papierowej formie.

Nowa pomoc od rządu, czyli wspomniane 300 plus miało pomóc rodzicom w zakupieniu wyprawki szkolnej dla dziecka. Każdy rodzic wie, że nowe buty na wychowanie fizyczne czy plecaki i piórniki potrafią niemało kosztować.

Czas na składanie wniosków jest jeszcze do dzisiaj, czyli 30 listopada. MEN postanowiło o tym przypomnieć, dlatego na Twitterze udostępniło specjalnie przygotowaną grafikę.

To już ostatni dzień na złożenie wniosku w rządowym programie Dobry Start. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczących się dzieci — czytamy w mediach społecznościowych resortu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

MEN przypomina: dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie wniosku o dodatkowe 300 złotych

Czas na składanie wniosków trwa od 1 lipca do 30 listopada. To dosłownie ostatnia szansa, aby załapać się na dodatkowe 300 złotych. To z pewnością będzie wspaniały dodatek do 500 plus.

Wcześniej informację o tym, że termin na składanie wniosków wkrótce upłynie, udostępniło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS). Jeśli mamy dziecko w rodzinie, które nadal się uczy i nie ukończyło 20. roku życia (lub 24. w przypadku dzieci niepełnosprawnych), możemy złożyć wniosek w ramach funduszu Dobry Start.

Przypomnijmy, że fundusze z programu przysługują również dla uczniów ze szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych. Wniosek musi złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka.

Gdzie złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start? Wszystkie potrzebne informacje będziemy mogły łatwo znaleźć na stronie resortu rodziny i polityki społecznej.

Wniosek o świadczenie z programu można składać drogą elektroniczną — przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej — oraz w formie tradycyjnej, bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty — widnieje na gov.pl.

Według danych statystycznych na stronie MRiPS od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło już 2,67 mld złotych.

Zobacz zdjęcie:

To już ostatni dzień na złożenie wniosku w rządowym programie #DobryStart❗️To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczących się dzieci. #wsparcie #edukacja #szkoła pic.twitter.com/6e7oRzIufQ

— Ministerstwo Edukacji Narodowej (@MEN_GOV_PL) November 30, 2020

MEN przypomina, że dzisiaj jest ostatni dzień na składanie wniosków o przyznanie pieniędzy w ramach programu Dobry Start.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: twitter.com, gov.pl