Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Przez polską wieś przeszło tsunami? Mieszkańcy przeżyli koszmar, wszyscy uciekali w popłochu
Angelika Bielska
Angelika Bielska 29.06.2020 12:30

Przez polską wieś przeszło tsunami? Mieszkańcy przeżyli koszmar, wszyscy uciekali w popłochu

mieszkańcy
fot. screen YouTube – Marcin Lachnik

Mieszkańcy jednej z polskich wsi są zrozpaczeni. Jak podaje portal fakt.pl, przez ich miejscowość przeszło prawdziwe tsunami. Ogrom wody zniszczył wiele domów łącznie z ich całym dorobkiem – straty liczone są w tysiącach. Zdezorientowane rodziny zupełnie nie wiedziały, co się dzieje. By się ratować, uciekali w popłochu. Teraz żyją w strachu, przed kolejną katastrofą. Takiej powodzi już dawno nie było.

Jak wiadomo, tegoroczne lato jest naprawdę kapryśne i nieobliczalne. Wysokie temperatury, wzmożona wilgotność, w moment jest w stanie zamienić się w ulewę deszczu, a nawet gradu. Co chwile na nasz telefon napływają nowe alerty, ostrzegające przed załamaniem pogody. Na swojej skórze mocno odczuli to mieszkańcy Hadel Szklarskich na Podkarpaciu.

Mieszkańcy zmierzyli się z kataklizmem

Między innymi na Podkarpaciu powodzie doprowadziły do totalnego spustoszenia. W ostatni piątek, mieszkańcy miejscowość Hadle Szklarskie, musieli się zmierzyć z prawdziwym kataklizmem. Gigantyczna ściana wody zalała całą wieś.

– To działo się tak szybko, że zdążyłam tylko chwycić dzieci i uciekliśmy do sąsiadów. Mąż próbował ratować sprzęty. Ale nic nie udało się ocalić. To był prawdziwy potop – opisywana ze smutkiem pani Anna Chruszczyk , jak podaje fakt.pl.

Nawałnica była intensywna, ale minęła szybko. Strażacy, wojsko i mieszkańcy wsi zajęli się porządkami, tak szybko, jak to było możliwe. To, co wydarzyło się na Podkarpaciu, spowodowało olbrzymie straty.

  1. W końcu wiadomo, jak wygląda żona Michała Wiśniewskiego. Fani nie kryją zachwytu
  2. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  3. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Zrozpaczeni mieszkańcy

Skutki zniszczeń po kataklizmie są fatalne. Woda zabierała ze sobą bramy, auta, słupy, i zalewała całe posesje oraz domy.

To były sekundy. Nagle miałem w pokoju po kolana wody. Zostały same ściany. Musiałem wyrzucić wszystkie meble. Trzeba też zerwać podłogi, bo do niczego się już nie nadają – relacjonował dla portalu fakt.pl, Feliks Ziętek.

Najgorszy jednak okazuje się być strach mieszkańców przed kolejnym kataklizmem. Podobna sytuacja spotkała mieszkańców Jasła i Krosna, gdzie doszło do ewakuacji aż 44 osób.

ZOBACZ FILM:

Przez wieś płynęła fala wody.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 5 oznak, że on ci się zaraz oświadczy. Wszyscy zakochani mężczyźni robią jedną rzecz
  2. Zwrócili rowerzyście uwagę, nie mogli przewidzieć reakcji. Wstrząsające nagranie, mężczyzny poszukuje policja
  3. Kobieta chciała ośmieszyć baristę, bo nie chciał sprzedać jej kawy. Chłopak nie mógł przewidzieć, co zobaczy kolejnego dnia w internecie
  4. Zwrócili rowerzyście uwagę, nie mogli przewidzieć reakcji. Wstrząsające nagranie, mężczyzny poszukuje policja
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Zofia Karpiel-Bułecka

Źródło: fakt.pl