Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mieszkańcy wspominają Krzysztofa Krawczyka. Byli zdumieni, gdy dowiedzieli się, że ma zamieszkać w okolicy
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 05.04.2022 10:42

Mieszkańcy wspominają Krzysztofa Krawczyka. Byli zdumieni, gdy dowiedzieli się, że ma zamieszkać w okolicy

Krzysztof Krawczyk
Januarybratek, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

5 kwietnia przypada pierwsza rocznica śmierci Krzysztofa Krawczyka. Jaki prywatnie był artysta? Mieszkańcy wsi Jedlicze B, wspominają swojego sąsiada, byli zdumieni, gdy dowiedzieli się, że ma zamieszkać w okolicy.

Przeprowadzka Krawczyków do malutkiej wsi liczącej niecałe 300 mieszkańców, była dla tamtejszej ludności prawdziwym wydarzeniem. Na łamach faktu, obecna sołtys, Anna Bednarek, opowiada, jaki prywatnie był Krawczyk.

Mieszkańcy Jedlicze B wspominają Krzysztofa Krawczyka

Przeprowadzka Krawczyka do niewielkiej wsi w województwie łódzkim, była dla jej mieszkańców prawdziwym wydarzeniem. Ludzie pytali sołtysa, gdzie dokładnie mieszka artysta, a zainteresowanie działkami w okolicy znacznie wzrosło.

Krawczykowie przeprowadzili się do wsi zimą, przed Bożym Narodzeniem. Gdy mieszkańcy dowiedzieli się, że artysta będzie śpiewał w kościele w Grotnikach na Pasterce, tłumnie przyszli na uroczystość.

– Nie mieścili się w środku i musieli stać na placu, a pierwsi to już długo przed otwarciem kościoła już tam stali, bo każdy chciał posłuchać, jak Krzysztof Krawczyk śpiewa kolędy – mówi na łamach portalu fakt.pl obecna pani sołtys, Anna Bednarek.

Mieszkańcy byli w szok, kiedy dowiedzieli się, że ich sąsiadem będzie sam Krzysztof Krawczyk. Artysta dał się poznać jako ciepły, serdeczny człowiek, który zawsze z każdym porozmawiał, zawsze każdemu pomógł.

– To był dobry człowiek. Brakuje nam go tutaj w tej naszej wsi – dodaje pani sołtys.

We wsi planowane jest postawienie ławeczki, która będzie upamiętniać artystę.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku w wieku 70 lat. Artysta zachorował na covid, a przyczyną śmierci były choroby współistniejące.

Krawczyk był niezwykle utalentowaną osobą, śpiewał, malował, grał na gitarze. Barytonowy głos, charyzma, świetne teksty piosenek i ogromna ilość koncertów, nie tylko w Polsce, sprawiły, że artysta był bardzo rozpoznawalną i lubianą postacią.

Jego hity, zarówno solowe, jak i śpiewane w duetach, od razu stawały się hitami. Chciałbym być, Mój przyjacielu, czy Trudno tak doskonale znamy przecież wszyscy, niezależnie od wieku i preferencji muzycznych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. Co się stało Kurskiemu? Niepokojący widok podczas Gali Wiktorów, boli na sam widok

Źródło: fakt.pl

Tagi:
Powiązane
Pan Tadeusz
Jak dobrze pamiętasz szkolne lektury? To prawdziwe klasyki, ale pamięć bywa ulotna