Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Znacząca zmiana w Milionerach. Co nowego czeka nas w programie?
Karol Osiński
Karol Osiński 12.02.2021 13:55

Znacząca zmiana w Milionerach. Co nowego czeka nas w programie?

Milionerzy
fot. TRICOLORS/East News

Milionerzy to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych, a przy tym ulubionych teleturniejów w Polsce. Każdy odcinek dostarcza ogromnej ilości rozrywki, a przy tym wiedzy. Okazuje się, że program nie będzie wyglądać już tak samo. Producenci zadecydowali, że zamienione zostanie koło ratunkowe. Uczestnicy nie będą mogli skorzystać z pytania do publiczności. Zamiast tego wprowadzona zostanie opcja zamiana pytania.

Z uwagi na to, że pandemia koronawirusa w dalszym ciągu uniemożliwia widzom zasiadanie na widowni programu Milionerzy, władze teleturnieju zadecydowały o zamianie popularnego i bardzo często przydatnego koła ratunkowego.

Milionerzy koła ratunkowe

Teleturniej Milionerzy zadebiutował w Polsce w 1999 roku, jednak dwukrotnie bywał przerywany. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2003 roku, by po pięciu latach wznowić produkcję do roku 2010. Następnie program ponownie zniknął z anteny, by w 2017 z powrotem zagościć na antenie TVN.

Od początku istnienia polskiej wersji teleturnieju, jego gospodarzem jest niezwykle popularny dziennikarz Hubert Urbański. Program oparty jest na brytyjskim formacie pt. Who Wants to Be a Millionaire?

Tymczasem okazuje się, że w naszej polskiej wersji dojdzie do zmiany. Dotyczy ona jednego z kół ratunkowych, a mianowicie pytania do publiczności. Z uwagi na w dalszym ciągu obowiązujące ograniczenia sanitarne widzowie nie mogą zasiadać na widowni programu.

W związku z tym postanowiono, że zostanie ono zastąpione innym kołem ratunkowym, zamiana pytania. Jak sama nazwa wskazuje uczestnik, będzie miał możliwość jednorazowej zmiany zadanego przez prowadzącego pytania, jednak nie jest to równoznaczne, z tym że będzie ono łatwiejsze.

Co więcej, może być to prawdziwy gwóźdź do trumny każdego z uczestników walczącego o główną nagrodę, którą naturalnie jest milion złotych. Ciekawostką może być fakt, że nie jest to pierwsza taka zmiana w programie Milionerzy. Wcześniej miała ona miejsce w roku 2010 i sprawdziła się w miarę dobrze.

Słynne sytuacje w Milionerach

Wielu telewidzom może wydawać się, że pytania zadawane przez prowadzącego są proste. Jednak inaczej myśli się po drugiej stronie ekranu, zasiadając na stołku przed kilkuset tysięczną widownią.

Jakiś czas temu było bardzo głośno o porażce jednego z uczestników, który wyłożył się na – zdaniem wielu internautów – prostym pytaniu. Dotyczyło ono makaronu, a o całej sytuacji możecie przeczytać >tutaj<.

Warto zaznaczyć, że koło ratunkowe pytanie do publiczności było jednym z najchętniej używanych przez uczestników, które wielokrotnie bywało kluczem do dalszej gry. Przekonała się o tym jedna pani, która musiała użyć go już w pytaniu o 1000 zł.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl