Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Minister Edukacji przekazał oficjalny komunikat. Wiadomo, czy uczniowie wrócą do szkół, podjęto decyzję
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 05.08.2020 15:31

Minister Edukacji przekazał oficjalny komunikat. Wiadomo, czy uczniowie wrócą do szkół, podjęto decyzję

MEN
Fot. Fragment konferencji prasowej, Kancelaria Premiera

Minister edukacji podczas konferencji poinformował, że uczniowie 1 września pojawią się w szkole. Wakacje wciąż trwają, jednak decyzja została już podjęta. Ministerstwo ma zrobić wszystko, by powrót do szkół odbył się w bezpiecznych warunkach, tak aby zagwarantować uczniom komfort. Wiemy, na jakich zasadach będzie odbywała się nauka w nowym roku szkolnym.

Minister edukacji już potwierdził, uczniowie jednak wracają do szkół od 1 września. Nauka zdalna nie będzie kontynuowana. –Od dłuższego czasu pracujemy nad tym, jak zorganizować rok szkolny 2020/2021. Chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół – powiedział Dariusz Piontkowski podczas ostatniej konferencji.

Ministerstwo edukacji już potwierdziło

Decyzja już została podjęta, uczniowie nie będą kontynuowali nauki w formie zdalnej. 1 września wszyscy spotkają się w szkolnych placówkach, oczywiście z zachowaniem wszelkim zasad bezpieczeństwa.

Nadal będą obowiązywały zasady higieny osobistej, mycie rąk przy wejściu do szkoły, przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety. Przypominamy, że do szkoły nie przychodzą dzieci z infekcjami, podobnie jak nauczyciele. Chcemy w znacznym stopniu ograniczyć kontakt z osobami spoza szkoły, by ograniczyć ryzyko zakażenia – powiedział minister edukacji, jak podaje onet.pl.

Czy dzieci w szkole będą musiały zasłaniać usta i nos?

Dariusz Piontkowski zapewnił, że w szkole nie będzie przymusu zasłaniania nosa i ust. Ministerstwo Edukacji przygotowuje także rozporządzenia, które odnoszą się do sytuacji ewentualnych zachorowań na koronawirusa w placówkach:

-Za kilka dni światło dzienne ujrzą nowe rozporządzenia, w których m.in. pojawią się zalecenia dotyczące działań w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem w placówkach oświatowych.

Będzie z nich wynikać, iż dyrektor placówki, a także kurator będą odpowiedzialni za monitorowanie sytuacji w szkołach:

W przypadku zagrożenia epidemicznego w danej placówce, czy w danej części kraju, dyrektor szkoły przy zgodzie organu prowadzącego będzie mógł przejść na model mieszany – czyli naukę zmianową, przejście części uczniów na nauczanie na odległość lub, jeśli będzie to konieczne, powrócić do nauki zdalnej. Będzie to jednak dotyczyć sytuacji wyjątkowych – zaznaczył Dariusz Piontkowski, jak podaje Onet.pl.

Uczelnie wyższe natomiast wstrzymują się z opowiedzeniem o systemie nauczania w nowym roku akademickim. Tylko jeden Uniwersytet zdecydował się na nauczanie zdalne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MINISTER EDUKACJI

Dariusz Piontkowski wreszcie rozwiał wątpliwości rodziców, 1 września uczniowie wrócą do szkół.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  2. Przełom w sprawie Woźniak-Staraka. Członek rodziny wyjawił całą prawdę, policja żąda kary
  3. Rodzice chcieli zbadać synka, bo był „senny”. Lekarz dokonał porażającego odkrycia, cud, że dziecko żyło
  4. Panna młoda zmarła przed kościołem. Zrozpaczony przyszły mąż chciał ją ratować, niestety było za późno
  5. Gwiazda „Klanu” niczego nie ukryła, w całej okazałości pokazała nową kuchnię. Mąż odnalazł się jak ryba w wodzie

Źródło: konferencja, onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!