Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Minister Edukacji przekazał warunki powrotu uczniów do szkół
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 20.01.2021 11:19

Minister Edukacji przekazał warunki powrotu uczniów do szkół

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

Minister edukacji Przemysław Czarek przeprowadził dziś rozmowę z Radiem Maryja, gdzie wypowiadał się na temat kwestii powrotu uczniów do szkół. Minister zapowiedział, jakie kolejne kroki są w planach rządu: – Jeżeli sytuacja będzie stabilna, a dzienna liczba zakażeń będzie malała, będziemy mogli myśleć na temat powrotu kolejnych roczników do szkół – przekazał Czarnek. Poinformował również jakie roczniki wrócą do szkolnych ławek w następnej kolejności.

Miniester edukacji przekazał wiadomość, na którą z pewnością czekało miliony uczniów, a także ich rodziców. Przemysław Czarnek w rozmowie z Radiem Maryja przekazał, jakie plany ma rząd odnośnie uczniów starszych klas, którzy wciąż czekają na powrót do szkolnych ławek.

Minister edukacji przekazał ważną wiadomość

Minister Edukacji podczas rozmowy z Radiem Maryja wypowiedział się na tematy bardzo istotne dla większości polskiego społeczeństwa. Została poruszona między innymi kwestia powrotu starszych roczników do szkół.

Przemysław Czarnek wielokrotnie podkreślał, że każda decyzja będzie dobrze przemyślała, ponieważ bezpieczeństwo jest w obecnej sytuacji dla rządu priorytetem.

Będziemy każdego dnia obserwować, co będzie się działo w szkołach. Będziemy na bieżąco monitorować sytuację, żeby wyciągać wnioski i przekazywać informacje specjalistom z zakresu epidemiologii i wirusologii. Bezpieczeństwo jest najważniejsze – podkreślał minister edukacji.

W dalszej części rozmowy ujawnił, jakie roczniki być może wrócą do stacjonarnego trybu nauczania w następnej kolejności:

Jeżeli sytuacja będzie stabilna, a dzienna liczba zakażeń będzie malała, będziemy mogli myśleć na temat powrotu kolejnych roczników do szkół. Chcielibyśmy, żeby w pierwszej kolejności wrócili ośmioklasiści i maturzyści – przekazał w dalszej części rozmowy Przemysław Czarnek.

Minister Edukacji o powrocie kolejnych roczników do szkół

Przemysław Czarnek wyraził swoje wielkie nadzieje na rychły powrót ośmioklasistów i maturzystów do szkolnych ławek. Minister edukacji zdaje sobie sprawę, że akurat te roczniki znajdują się w kluczowym momencie swojej edukacji, co podkreślał podczas rozmowy w Radiu Maryja:

Przed nimi egzaminy maturalne i egzaminy ośmioklasistów – powiedział w czasie audycji.

Co więcej, minister edukacji podkreślał, że w razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów dyrektorzy poszczególnych placówek będą mogli podejmować decyzję o powrocie do nauczania zdalnego. Stanie się tak w sytuacji, kiedy nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa wszystkim uczniom w szkolnych murach.

Mamy przygotowane przepisy tak, żeby można było reagować w każdej sytuacji, zapewniając maksimum bezpieczeństwa – tłumaczył Przemysław Czarnek.

Miejmy nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie i finalnie wszyscy uczniowie wrócą do stacjonarnego trybu nauczania. Nauczanie zdalne może wiązać się z niebezpiecznymi konsekwencjami, więcej możecie przeczytać >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Radio Maryja, twitter.com