Rozrywka.Lelum.pl

fot. Lelum

Sprzed chwili: Ministerstwo właśnie podało do wiadomości, zacznie się dziś o 17:00. Wiele Polek będzie zadowolonych, skorzystają ich dzieci

16 Listopada 2020

Autor tekstu:

Natalia Andrejuk

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało istotną wiadomość dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. W poniedziałek o godzinie 17.00 i 18:15 rozpoczną się internetowe warsztaty z podstaw programowania. Klub Młodego Programisty zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało istotną wiadomość dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. W poniedziałek o godzinie 17.00 i 18:15 rozpoczną się internetowe warsztaty z podstaw programowania. Klub Młodego Programisty zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami.

Ministerstwo zaprasza wszystkich chętnych na internetowe warsztaty z podstaw programowania. Będą się one dobywać w dwóch grupach wiekowych w każdy poniedziałek. O 17.00 rozpoczną zajęcia uczniowie z klas 1-3.

Ministerstwo Edukacji Narodowej: internetowe warsztaty z podstaw programowania

Za pośrednictwem Twittera MEN przypomina o możliwości wzięcia udziału w internetowych warsztatach podstaw programowania. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek po południu w dwóch grupach wiekowych.

— Chcesz nauczyć się podstaw programowania i przy tym dobrze się bawić? Dołącz do Klubu Młodego Programisty online! Bezpłatne warsztaty w dwóch grupach wiekowych w każdy poniedziałek. Zapraszamy! Pierwsze zajęcia już dziś o g. 17:00 — napisał resort w mediach społecznościowych.

Klasy 1-3 rozpoczynają o godzinie 17.00, natomiast starsze roczniki z klas 4-6, mogą przystąpić do kursów od godziny 18.15. Wstęp jest możliwy za pośrednictwem kanału Klubu Młodego Programisty na Facebooku.

Zajęcia trwają godzinę i są prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Nauczyciele z przyjemnością wprowadzą wasze dzieci w świat kodowania oraz programowania, używając m.in. maty do kodowania czy wirtualnych puzzli.

Nie ma co ukrywać, że to bardzo przyszłościowe umiejętności. Specjaliści z branży IT są obecnie bardzo cenieni na rynku pracy.

  1. Kilka lat temu Świerzyński chwalił się jachtem i bryczkami. Teraz miał dostać pół miliona od rządu
  2. Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
  3. Wszystko stało się nagle. Do sieci trafił film ze szpitala, widać co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Obywatele i obywatelki poznali prawdę

Ministerstwo Edukacji Narodowej: Klub Młodego Programisty

Zajęcia w Klubie Młodego programisty uczą kompetencji związanych z kodowaniem czy programowaniem. Mogą przydać się nie tylko w przyszłej pracy, lecz także i w codziennym życiu.

Zajęcia są prowadzone bezpłatnie, dla wszystkich uczniów klas 1-6. Wystarczy tylko posiadać komputer lub telefon z dostępem do Internetu.

Twoje dziecko nie mogło danego dnia uczestniczyć w zajęciach? Nic straconego, ponieważ nagrania ze wszystkich lekcji są publikowane w Internecie i w każdej chwili można je odtworzyć.

— Warsztaty z programowania odbywają się w ramach drugiej edycji Klubu Młodego Programisty online, przygotowanego przez Cyfryzację KPRM we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Obecny cykl warsztatów potrwa do 7 grudnia — możemy przeczytać na stronie gov.pl.

Zajęcia będą również dostępne bez rejestracji. Można je oglądać podczas specjalnej transmisji na Facebooku Klubu Młodego Programisty.

Czy macie zamiar namówić swoje dziecko do wzięcia udziału? Z pewnością warto się przekonać, jak wyglądają takie warsztaty.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o zajęciach z programowania dla uczniów szkół podstawowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Witold Sadowy nie żyje. Kilka miesięcy przed śmiercią ujawnił prawdę skrywaną całe życie
  4. Wicepremier ujawnił, czy mamy spodziewać się kolejnych obostrzeń. Polki i Polacy długo czekali na podobną wiadomość
  5. Magda Gessler 25 lat temu. Do sieci wyciekło jej zdjęcie z młodości, co za widok, była przepiękna
  6. Przywiązali kundelka krótkim łańcuchem do budy. „Obcięli uszy” i połamali ogon, straszne, co jeszcze mu zrobili
  7. Dawid Kubacki niebawem zostanie ojcem. Skoczek bardzo się obawia, rokowania są niepewne

Źródła: twitter.com, gov.pl, klubmlodegoprogramisty.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Martyna z "Nasz nowy dom" pokazała w jakich mieszka warunkach. Niepojęte, jej dom nadaje się do remontu
Czytaj więcej >

Nowości

"Niewiele możemy". Biskup na kazaniu zaczął mówić o Marcie Kubackiej, poruszające słowa
Czytaj więcej >

Nowości

Magda Gessler przed chwilą wydała komunikat. Przyznała się do haniebnego zachowania
Czytaj więcej >

Nowości

Gessler przerwała rewolucję, właściciel lokalu doprowadził ją do białej gorączki w "Kuchennych rewolucjach"
Czytaj więcej >

Nowości

Pierwszy odcinek TTBZ dla Rocka był bardzo trudny. Ujawnił, co działo się za kulisami
Czytaj więcej >

Nowości

Katarzyna Dowbor doprowadziła małego chłopca do łez. Wybuchł płaczem, po tym co powiedziała
Czytaj więcej >
Natalia Andrejuk

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]