Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Monika Olejnik żegna Adama Zagajewskiego. Poruszający wpis
Marta Kulik
Marta Kulik 22.03.2021 19:24

Monika Olejnik żegna Adama Zagajewskiego. Poruszający wpis

monika olenik
instagram.com/monikaolejnik_official

Monika Olejnik w poruszającym wpisie pożegnała Adama Zagajewskiego – poeta i pisarz zmarł w wieku 75 lat. Tak trudno jest mi napisać… żegnaj Adamie -czytamy na facebookowym profilu dziennikarki.

Adam Zagajewski zmarł 21 marca 2021 w Światowy Dzień Poezji. Informacja błyskawicznie obiegła polskie i zagraniczne media. Wiele znanych osób pożegnało wybitnego Polaka, zrobiła to także Monika Olejnik, dla której był przyjacielem.

Monika Olejnik żegna Adama Zagajewskiego

Tak trudno jest mi napisać…żegnaj Adamie! Świat kocha Twoją twórczość, ale ten nasz Świat tak bardzo potrzebuje Twojej twórczości! Nic nie smakowało tak pięknie jak nasze spotkanie w Rzymie, przysłuchiwała się Julia Hartwig. Bolesne jest myślenie o Krakowie, o całej Francji, o Lwowie, o Italii, o Świecie, o Polsce – bez Adama Zagajewskiego – napisała Olejnik.

Dziennikarka zwróciła uwagę na niespotykany talent Zagajewskiego i zdradziła, że był jej przyjacielem:

– Wielki poeta, wybitny twórca. Potrafił dotykać wolności słowami! Do zobaczenia przyjacielu – zakończyła.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pod wpisem pojawiły się także dwa zdjęcia, a internauci zostawili mnóstwo wyrazów współczucia.

Adam Zagajewski nie żyje

– Dzisiaj wieczorem zmarł Adam Zagajewski – jeden z liderów literackiego pokolenia ’68, wybitny poeta i eseista – napisano wczoraj na Facebooku miesięcznika Znak.

Smutną wiadomość na Twitterze przekazał także Prezydent RP. Prywatnie Adam Zagajewski był wujkiem Agaty Dudy. Pisarz wraz z ojcem pierwszej damy, Julianem Kornhauserem byli autorami manifestu ideowego formacji poetyckiej Nowa Fala, należeli do Grupy Poetyckiej Teraz i protestowali przeciwko konstytucyjnym zmianom PRL na przełomie lat 1975 i 1976.

Dziś odszedł prof. Adam Zagajewski – poeta, eseista, prozaik, przedstawiciel pokolenia Nowej Fali. Członek PEN Clubu i Polskiej Akademii Umiejętności. Smutna wiadomość i duża strata dla polskiej literatury. RiP – napisał Andrzej Duda.

Niestety, to niejedyna smutna wiadomość, jaką w ostatnim czasie przekazała Monika Olejnik. W lutym zmarła mama dziennikarki.

Zobacz zdjęcia:

Tak trudno jest mi napisać…żegnaj Adamie! Świat kocha Twoją twórczość, ale ten nasz Świat tak bardzo potrzebuje Twojej…

Opublikowany przez Monikę Olejnik Niedziela, 21 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram