Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Na wizji „Pytania na śniadanie” ekspert ostrzegł Idę Nowakowską. Powiedział, co dzieje się nad polskim morzem
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 05.07.2022 21:20

Na wizji „Pytania na śniadanie” ekspert ostrzegł Idę Nowakowską. Powiedział, co dzieje się nad polskim morzem

Pytanie na śniadanie
fot. kadr z programu „Pytanie na śniadanie”, TVP 2

W trakcie wczorajszego odcinka programu „Pytanie na śniadanie”, które poprowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny, ekspert Grzegorz Walijewski wypowiedział się na temat wakacji w Polsce. Dzięki jego wiedzy widzowie zrozumieli kiedy lepiej pojechać nad morze, a kiedy w góry. Walijewski ostrzegł prowadzących — wyjazd nad Bałtyk lepiej przesunąć w czasie.

„Pytanie na śniadanie” to obecnie jeden z najpopularniejszych programów śniadaniowych w Polsce. W każdym odcinku poruszane są najróżniejsze tematy — poczynając od parentingu, a kończąc na podróżach i czerwonym dywanie. Ze względu na trwające wakacje prowadzący programu postanowili zdradzić widzom, jak najlepiej spożytkować dwa gorące miesiące.

Ekspert w „Pytaniu na śniadanie” ostrzegł przed sinicami nad polskim morzem

Od dłuższego czasu pogoda rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Polacy, korzystając z lata, chętnie wyjeżdżają nad morze lub w góry. W jednym z najnowszych odcinków „Pytania na śniadanie” mogli dowiedzieć się, który z tych kierunków lepiej obrać w najbliższym czasie. Ekspert Grzegorz Walijewski wyjaśnił, ze lipiec to świetna pora na schłodzenie się nad Bałtykiem. Ostrzegł jednak przed sinicami.

– Kierujemy się nad morze w lipcu? – zapytała Ida Nowakowska.

– Zdecydowanie bym się kierował nad morze — potwierdził ekspert. – I drugą część lipca bym się kierował nad morze. Dlaczego drugą? Bo teraz pojawiły się sinice. No więc one troszkę tam nam opadną, niech troszkę zmieni się ta woda […] i dopiero później bym pojechał nad morze — dodał.

Sinice nad Bałtykiem

Radę eksperta „Pytania na śniadanie” lepiej wziąć sobie do serca. Do tej pory sinice zepsuły urlop już niejednej osobie. Nad Bałtykiem pojawiają się właściwie co roku i wiążą się z zakazem kąpieli. Dlaczego jest on konieczny? Sinice wytwarzają kilka rodzajów niebezpiecznych toksyn, które mogą wywołać zatrucie. Do ich objawów należą: wysypka na skórze, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, uczucie świądu, bóle głowy, brzucha i mięśni, uczucie duszności, opuchlizna oczu i gorączka.

Aktualne dane na temat sytuacji na kąpieliskach i zakazie kąpieli nad morzem można znaleźć na stronie GIS.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oczami kolegów z programu „Pytanie na śniadanie”. Opowiedzieli o ich relacji
  2. Iza Małysz wrzuciła zdjęcie i od razu zaczęła przepraszać. Żona skoczka mogła podpaść wielu osobom
  3. Cezary Pazura zdradził, jak naprawdę jest w „Milionerach”. „Pytania są robione pewnym sposobem”

Źródło: Pytanie na śniadanie, allianz.pl