Rozrywka.Lelum.pl

fot. kadr z programu "Kuchenne rewolucje"

Najpierw informacja o śmierci, teraz kolejne złe wieści. Słowa pracownicy baru z "Kuchennych rewolucji" niepokoją

23 Marca 2023

Autor tekstu:

Marcin Gałązka

Bar „Agata” w Gorzowie Wielkopolskim ma status kultowego. Istnieje od 1965 roku. 1,5 roku temu zrobiło się o nim głośno za sprawą wizyty w nim programu „Kuchenne Rewolucje” z Magdą Gessler na czele. Niedawno media obiegła wieść o śmierci kucharki, pani Marzeny. Teraz nad lokalem zbierają się ciemne chmury. 

Po rozsławieniu restauracji odzyskała on dawny blask i klienci ponownie niezwykle chętnie do niego przychodzili. Jednak po upływie czasu jedna z pracownic mówi, że ponownie są w "czarnej dziurze".

"Kuchenne rewolucje" odwiedziły bar "Agata"

Po emisji programu z udziałem gorzowskiego baru fani zachwycili się panią Marzeną, która pracowała w nim od 40 lat. Bar był dla niej specjalnym miejscem, a ona sama była szefową kuchni. Jej umiejętności kulinarne zostały docenione przez samą Magdę Gessler.

Niestety pani Marzena zmarła 2 miesiące przed emisją odcinka z udziałem jej ukochanego miejsca. Pamięć po niej uczcił zarówno sam program jak i jego prowadząca emocjonalnymi wpisami w mediach społecznościowych.

Adam Bronikowski

Nie żyje Adam Bronikowski. "Ukochany Tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta"

CZYTAJ DALEJ

Bar "Agata" został odnowiony w "Kuchennych Rewolucjach"

Lokal miał problemy finansowe. Przez pandemię utracił klientów i kucharki nie miały wypłacanych pensji. Wszystko zmieniło się właśnie po wizycie Magdy Gessler. „Agata” miała swój renesans popularności. 

Zmieniło się także wnętrze lokalu. Wszystko zostało wysprzątane, unowocześnione i przykuwało mocną uwagę nielicznych, ale stałych klientów. Nie zmieniło się za to menu, które przypadło do gustu Magdzie Gessler .

Czarne chmury nad barem "Agata"

Po śmieci pani Marzeny jej córka wyznała, że menadżer baru stosuje mobbing. Miał on źle traktować szefową kuchni oraz pozostałych pracowników . Janusz Kałuziński, właściciel baru, zaprzeczył jednak tym oskarżeniom. W sprawę zaangażował się wtedy brat Magdy Gessler, Piotr Ikonowicz, od lat walczący także o prawa pracownicze.

Tymczasem w barze Agata ubywało klientów. Gazeta Lubuska rozmawiała z jego pracownicami, które przyznały, że ostanie posiłki wydano tam 8 marca, a od kilkunastu dni lokal jest zamknięty. Rachunki mają nie być zapłacone od listopada, a zatrudnieni nie otrzymali wynagrodzenia za luty i styczeń.

Wraca sytuacja sprzed dwóch lat, wtedy dziewczyny też nie miały pieniędzy. A pamiętają chyba wszyscy, jak tragicznie to się skończyło. Jesteśmy, jak to się mówi, w czarnej... dziurze – mówi pracownica.

Załoga baru bardzo chciałaby go uratować, ale najpierw trzeba byłoby poradzić sobie z długami. Prezes i księgowy lokalu, zapytani przez Gazetę Lubuską, tłumaczą zaistniałą sytuację rosnącymi cenami czynszu, prądu i energii. Też chcieliby uratować to miejsce, ale nie wykluczają, że trzeba je będzie zamknąć.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Gazeta Lubuska, Gazeta.pl

Magda Narożna

„Jaka chudzina”. Co się stało z Magdą Narożną? Ludzie jej nie poznają po drastycznej przemianie

CZYTAJ DALEJ
Dawid Kubacki

Wiadomo, gdzie teraz przebywa Marta Kubacka. Żona Dawida Kubackiego jest pod opieką najlepszych lekarzy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Maciej Orłoś zapozował z 22 lata młodszą partnerką. Brylują razem na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Polsat SuperHit Festiwal: Maciej Dowbor zwrócił się ze sceny do swojej mamy. Poruszający gest
Czytaj więcej >

Nowości

Beata Kozidrak wyszła na scenę a widownia oszalała. To wielki dzień dla ikonicznej gwiazdy
Czytaj więcej >

Nowości

Zamieszanie po Telekamerach, poszło o suknię Cichopek. "Kontrowersyjna" część stroju podzieliła ekspertów
Czytaj więcej >

Nowości

Justyna Kowalczyk apeluje przed pogrzebem ukochanego. Ma dwie prośby do żałobników
Czytaj więcej >

Nowości

Polsat SuperHit: Dawid Kwiatkowski nagle zbiegł ze sceny i wpadł prosto w jej objęcia. Polały się łzy
Czytaj więcej >
Marcin Gałązka

Jestem na początku swojej redaktorskiej przygody i stale chcę się rozwijać. Lubię rozmawiać i pożartować. Prywatnie interesuje się sportem, w szczególności siatkówką i tenisem oraz freak - fightami.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]