Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Najpierw zatrzymanie przez policję. Teraz zaskoczył Polaków swoimi słowami. Donald Tusk przesadził?
Karol Osiński
Karol Osiński 24.11.2021 19:20

Najpierw zatrzymanie przez policję. Teraz zaskoczył Polaków swoimi słowami. Donald Tusk przesadził?

Donald Tusk
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk wypowiedział się na temat zaszczepionych przeciw COVID-19 ludzi. Jego zdaniem czują się oni całkowicie opuszczeni przez rząd. Uważa, że szczepionki same w sobie nie dają odpowiedniego poczucia bezpieczeństwa.

Były przewodniczący rady europejskiej przekazał, że rozmawiał z członkami Rady Medycznej przy premierze. Fakty, jakie mu przedstawiono, potrafią zdziwić.

Donald Tusk o bezpieczeństwie szczepień

Zdaniem Donalda Tuska najnowsze dane resortu zdrowia, które dzisiaj wskazały na 28 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem naszego kraju są wprost dramatyczne, a jednocześnie sytuują Polskę na szczycie tragicznego rankingu, dotyczącego COVID-19.

Miałem okazję wczoraj rozmawiać telefonicznie, a dzisiaj bezpośrednio z członkami Rady Medycznej przy premierze. Głównym powodem było to, że tak naprawdę rząd nigdy nie poinformował o powodach, dla których po pierwsze nie informuje opinii publicznej, jakie to są rekomendacje, i po drugie – dlaczego nie realizuje żadnych rekomendacji Rady Medycznej – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef PO.

Jak twierdzi, jego rozmowy z członkami Rady Medycznej przedstawiły dotychczas nieujawnioną publicznie prawdę. Okazuje się, że konkluzje, jakie zapadają podczas obrad Rady Medycznej, od wielu miesięcy wcale nie są uwzględniane przez rząd. Dodał również, że paszport covidowy, jaki otrzymują zaszczepieni obywatele w naszym kraju, jest bezużyteczny.

Nie ma możliwości punktowego ograniczania aktywności ludzi niezaszczepionych. Ludzie, którzy w Polsce się zaszczepili, czują się kompletnie opuszczeni przez rząd, nie mają z tego tytułu żadnego bezpieczeństwa, a przecież szczepienie temu miało służyć – dodał Donald Tusk.

Co sądzicie o jego słowach?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

Źródło: tvp.info

Tagi: donald tusk