Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Napływają coraz gorsze wieści z planu "Nasz nowy dom". Wiesław Nowobilski ujawnił, z czym członkowie ekipy muszą się zmagać
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 02.06.2023 20:07

Napływają coraz gorsze wieści z planu "Nasz nowy dom". Wiesław Nowobilski ujawnił, z czym członkowie ekipy muszą się zmagać

Wiesław Nowobilski, Nasz Nowy Dom
fot. kadr z programu "Nasz Nowy Dom"

“Nasz Nowy Dom” zmaga się obecnie z wieloma trudnościami. Postanowił o nich opowiedzieć Wiesław Nowobilski, sympatyczny kierownik budowy. Okazuje się, że rozgoryczenie fanów po zwolnieniu z programu Katarzyny Dowbor to tylko wierzchołek góry lodowej.

Inflacja w Polsce doprowadziła do wzrostu cen, które odbijają się nie tylko na kieszeni statystycznego obywatela. Problem drożejących materiałów dotkliwie uderzył w program “Nasz Nowy Dom”. 

"Nasz Nowy Dom": Produkcja musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem

Decyzja o odejściu Katarzyny Dowbor z “Naszego Nowego Domu” zapadła niespodziewanie. Prezenterka rozstała się z Polsatem w nieprzyjemnych okolicznościach. Za swoją idolką murem stanęli wierni fani, którzy licznie deklarowali zaprzestanie oglądania programu po emisji ostatniego odcinka show z uwielbianą przez wszystkich prowadzącą. 

W zastępstwie za Katarzynę Dowbor jako nową prowadzącą wyznaczono Elżbietę Romanowską. To od tego, czy zaskarbi sobie sympatię widzów “Naszego nowego Domu” będzie zależała przyszłość programu. Okazuje się jednak, że nie tylko przed nią trudne zadanie - Wiesław Nowobilski, kierownik budowy, wyjawił, że produkcja ma coraz większe problemy, by mieścić się w założonym budżecie. 

Dzisiejszy koncert Maryli Rodowicz nagle odwołany. Smutny powód, masowo napływają wyrazy wsparcia

"Nasz Nowy Dom": Inflacja uderza w koszty remontów

O inflacji, która wpływa na koszty przeprowadzanych przez program remontów, opowiadała jeszcze Katarzyna Dowbor. Według niej płyta OSB, której używa ekipa, zdrożała w ostatnich miesiącach o ponad 300 procent. Tym razem o trudnej sytuacji na planie “Naszego Nowego Domu” wypowiedział się kierownik ekipy budowlanej, Wiesław Nowobilski. W rozmowie z “Jastrząb Post” ujawnił, że wykonywanie kolejnych remontów staje się coraz droższe.

– To są duże pieniądze, tym bardziej, że teraz koszty materiałów idą bardzo do góry. Każdy odcinek, który jest nowy, to są większe koszty. Wszystko wynika z cen materiałów – mówił Nowobilski.

"Nasz Nowy Dom": Wiesław Nowobilski i jego ekipa starają się używać materiałów dobrych jakościowo

Wiesław Nowobilski przyznał, że cała ekipa “Naszego Nowego Domu” mierzy się ze skutkami inflacji. Na każdy odcinek mają z góry wyznaczony budżet, w którym sztuką jest się zmieścić. Mimo to produkcja nie narzuca, jakich materiałów budowlańcy mają użyć; ci zaś starają się nie szczędzić na tych dobrej jakości.

– Używamy tych materiałów, których naprawdę potrzebujemy. Nie ma ograniczeń, nikt nas nie ogranicza. Marmury to już przesada, ale stosujemy takie podstawowe rzeczy, które są w normalnych domach powiedział Wiesław Nowobilski w wywiadzie z “Jastrząb Post”.

Wygląda na to, że “Nasz Nowy Dom” znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Rosnące ceny z pewnością odbiją się na kolejnych remontach. Jeśli jesienią oglądalność programu rzeczywiście spadnie, jak to zapowiadają widzowie, wówczas władze Polsatu mogą mieć spory problem.